GA Drilling je dôveryhodný dodávateľ, získal prestížny audit

  • Získanie auditu v Anglicku je pre spoločnosť úspešný krok, zaradila sa k spoľahlivým dodávateľom
  • Spoločnosť neustále investuje do ľudí
BeFunky-collage (1)
TASR
  • Získanie auditu v Anglicku je pre spoločnosť úspešný krok, zaradila sa k spoľahlivým dodávateľom
  • Spoločnosť neustále investuje do ľudí

Slovenská hi-tech firma, ktorá sa špecializuje na vŕtanie a frézovanie, získala významný audit od britskej Achilles FPAL. Tí sa zameriavajú aj na hodnotenie firiem, ktoré poskytujú služby v ropnom a plynovom priemysle.

Na stránke spoločnosti sa vyjadril aj obchodný riaditeľ Ga Drilling Karl Farrow. „Náš záväzok ku kvalite a bezpečnosti je vždy na najvyššej úrovni a sme radi, že si naše úsilie všimli aj v Achilles,“ tvrdí Farrow.

Pre GA Drilling je získanie certifikátu od Achilles dôležitý aj preto, že Achilles združuje obchodníkov v ropnom a plynovom priemysle, ktorí hľadajú nové obchodné príležitosti a súčasne aj dodávateľov.

GA Drilling hospodárilo v roku 2018 s tržbami takmer 6,5 milóna eur, ale ziskovosť spoločnosti sa prepadla a vykázala stratu 1,6 milióna.

Firma neustále investuje do vývoja technológie a výstavby infraštruktúry. S tým súvisí aj zvýšená potreba ľudí a zvýšené personálne výdavky,“ povedal pre StratitUP Dušan Kočiš, ktorý je managing partner a spoluzakladateľ GA Drilling.

Čo je Ga Drilling?

Spoločnosť bola založená v roku 2008 so zámerom vyvinúť technológiu pre hĺbkové vŕtanie na zvýšenie dostupnosti geotermálnej energie. Technológia PLASMABIT umožňuje hĺbkové vŕtanie za cenovo dostupné možnosti.

Jeden zo strategických partnerov GA Drilling je rakúska spoločnosť Schoeller-Bleckmann Oilfield. V roku 2018 získala firma GA Drilling podporu z európskej asociácie vedúcich energetických spoločností a v roku 2019 uzavrela servisnú dohodu s maďarskou skupinou MOL Group.

Zdroj: Ga Drilling, Achilles, Finstat

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech