Gates, Musk, Bezos a Zuckerberg stratili obrovský majetok. Rovná sa skoro polovici HDP Slovenska

  • Musk, Bezos a Zuckerberg a ďalší siedmi miliardári stratili za týždeň 44 miliárd dolárov
  • Bezos zaznamenal najväčší pokles o 9 miliárd dolárov, na zozname je tiež najbohatšia žena, jeho bývalá manželka MacKenzie Scott
musk bezos
Wikimedia/Wikimedia
  • Musk, Bezos a Zuckerberg a ďalší siedmi miliardári stratili za týždeň 44 miliárd dolárov
  • Bezos zaznamenal najväčší pokles o 9 miliárd dolárov, na zozname je tiež najbohatšia žena, jeho bývalá manželka MacKenzie Scott

Podľa miliardárskeho rebríčka od Bloombergu za posledný týždeň klesol majetok desiatich najbohatších ľudí sveta o 44 miliárd dolárov. CEO Amazonu Jeff Bezos zaznamenal najväčší pokles o 9 miliárd dolárov, na zozname je tiež najbohatšia žena, jeho bývalá manželka MacKenzie Scott. Len pre porovnanie, HDP Slovenska bolo v roku 2018 105,9 miliárd dolárov.

Elon Musk stratil 8,5 miliárd dolárov a Mark Zuckerberg 4,2 miliárd dolárov. Bill Gates prišiel o 2,9 miliárd dolárov.

Musk, Zuckerberg a Gates sú podľa Business Insideru takzvaní centibillionaires, to znamená, že každého majetok dosahuje 100 miliárd dolárov a pohybuje sa v závislosti od akcií ich firiem. Napríklad akcie Bezosa v poslednom čase klesli o 4,5 percenta, čo sa prejavuje aj na výške jeho majetku.

Tento pokles sa prejavuje už od začiatku tohto roka. Začal u firiem zaoberajúcimi sa technológiami v dôsledku koronavírusu.

Musk stratil tretie miesto

Pred pár dňami sme ťa informovali, že Elon Musk sa stal tretím najbohatším človekom na planéte, predbehol tak Marka Zuckerberga. Vyplývalo to z aktuálneho rebríčka miliardárov portálu Bloomberg. Vtedy mal Muskov majetok hodnotu 115 miliárd dolárov, pred ním sa nachádzal už len Bill Gates so 125 miliardami a Jeff Bezos s 202 miliardami dolárov.

elon musk
zdroj: TASR via AP/John Raoux

Dnes je situácia po tomto hrozivom týždni iná. Musk má momentálne 98,5 miliárd dolárov a majetky sa skracovali aj u iných. 

Muskovej automobilke sa však stále darí. Bohatstvu vďačí nielen Tesle ale aj SpaceX, v oboch je ich výkonným riaditeľom. Za rekordný vzostup od marca však môže predovšetkým Tesla, ktorej akcie neustále rastú závratným tempom. Momentálne vzrástli už o 500 % a stále stúpajú. 

Časť základu Muskovho imania tvoria akcie SpaceX, ktoré tiež rastú. Ďalším príjmom podnikateľa sú jeho príjmy z nehnuteľností, ktoré vlastní.

Zdroje: Bloomberg, Business Insider

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech