Elon Musk predbehol Zuckerberga a stal sa tretím najbohatším človekom na svete

  • Automobilky po celom svete bojujú s prepadom predaja áut a finančnými problémami
  • Tesla s tým problém nemá
  • Výkonný riaditeľ automobilky sa stal tretím najbohatším človekom sveta
elon musk
YouTube / Global News
  • Automobilky po celom svete bojujú s prepadom predaja áut a finančnými problémami
  • Tesla s tým problém nemá
  • Výkonný riaditeľ automobilky sa stal tretím najbohatším človekom sveta

Elon Musk sa stal tretím najbohatším človekom na planéte, predbehol tak Marka Zuckerberga. Vyplýva to z aktuálneho rebríčka miliardárov portálu Bloomberg. Momentálne má Muskov majetok hodnotu 115 miliárd dolárov, pred ním sa nachádza už len Bill Gates so 125 miliardami a Jef Bezos s 202 miliardami dolárov.

Jeho bohatstvo rastie raketovo rýchlo. V júli sme informovali, že podľa rebríčku amerického časopisu Forbes sa stal Musk piatym najbohatším človekom na svete. Muskovo imanie vtedy presahovalo 74 miliárd dolárov.

V polke marca zas Forbes zaradil podnikateľa na 31. miesto v rebríčku najbohatších ľudí, kedy jeho majetok dosahoval 24 miliárd dolárov.

Bohatstvu vďačí Musk spoločnostiam Tesla a SpaceX, v ktorých je ich výkonným riaditeľom. Za rekordný vzostup od marca však môže predovšetkým Tesla, ktorej akcie neustále rastú závratným tempom. Momentálne vzrástli už o 500% a stále stúpajú. 

Časť základu Muskovho imania tvoria akcie SpaceX, ktoré tiež rastú. Ďalším príjmom podnikateľa sú jeho prijmi z nehnuteľností, ktoré vlastní.

Počas koronakrízy sa Tesle stále darí

Automobilový priemysel patrí k najzasiahnutejším koronakrízou. Automobilky po celkom svete bojujú s prepadom predaja áut a finančnými problémami v dôsledku nižšieho dopytu. Tesla podobný problém vôbec nemá, jej akcie rastú.

Za úspechom stoja predovšetkým autá Tesla Model 3 a na dôveryhodnosti pridalo automobilke a samotnému Muskovi aj úspech v SpaceX. Po historicky prvom štarte komerčného letu do vesmíru s ľudskou posádkou okamžite vzrástli aj akcie Tesly o osem percent.

Podľa Business Insider sa hodnota automobilky odhaduje na 300 miliárd dolárov, oproti konkurentom si udržuje výrazný odstup: General Motors s hodnotou 38 miliárd, Ford – 26 miliárd či Fiat-Chrysler – 16 miliárd dolárov.

Zdroj: Bloomberg

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK