Tesla je najhodnotnejšou automobilkou na svete, predbehla Toyotu a jej akcie prekonali obrovský miľník

  • Akcie automobilky Tesla sa včera prvýkrát v histórii firmy obchodovali za 1000 dolárov za jeden kus akcie
  • Hodnota firmy opäť narástla a Tesla sa stala najhodnotnejšou automobilkou na svete
  • Za tieto výsledky môže najmä vysoký počet predaných áut Tesla Model 3
Tesla (1)
Unsplash/Roberto Nickson, Pexels/Daan Stevens
  • Akcie automobilky Tesla sa včera prvýkrát v histórii firmy obchodovali za 1000 dolárov za jeden kus akcie
  • Hodnota firmy opäť narástla a Tesla sa stala najhodnotnejšou automobilkou na svete
  • Za tieto výsledky môže najmä vysoký počet predaných áut Tesla Model 3

Automobilka Tesla a jej CEO Elon Musk dosahujú v uplynulých mesiacoch skvelé výsledky a kradnú jedno prvenstvo za druhým. Predaje elektromobilov a hlavne Modelu 3 začali prudko rásť, čoho dôkazom sú aj výsledky predaja áut zo štátu Kalifornia, o ktorých sme ťa informovali nedávno. 

Kvalitné elektromobily a osobnosť Elona Muska dokázali najnovšie zvýšiť hodnotu celej firmy až natoľko, že jej akcie sa včera predávali za rekordných 1000 dolárov za kus. Stalo sa tak prvýkrát v histórii tejto spoločnosti. 

Nikola prichádza s novým elektrickým džípom a vyzýva Elona Muska s jeho Cybertruckom

Tesla tak predbehla doteraz najhodnotnejšiu automobilku na svete Toyotu. V súčasnosti sa hodnota firmy odhaduje na sumu 179 miliárd dolárov. Informoval o tom portál CzechCrunch

Ako píše portál Barrons, Tesla za jediný rok dokázala zvýšiť hodnotu svojej akcie o neuveriteľných 140 percent. 

Tesla Mode 3
zdroj: Ilustračný obrázok/unsplash.com

Za rast Tesly môže aj úspech SpaceX 

Akcie automobilky Tesla pozitívne reagovali aj na úspech spoločnosti SpaceX, ktorú taktiež vlastní vizionár Elon Musk. SpaceX sa len pred niekoľkými dňami podaril historický miľník, keď vyslala do vesmíru prvý komerčný let s ľudskou posádkou. 

Cena akcie Tesly po tomto úspechu hneď vzrástla o takmer 8 percent. Stalo sa tak najmä preto, že vďaka SpaceX sa opäť o čosi viac zvýšila dôveryhodnosť Elona Muska. 

Elon Musk a Jeff Bezos budú súťažiť o to, kto z nich dostane ľudí opäť na Mesiac

Tesla má ale konkurenta. Je ním automobilka Nikola, ktorá len pred pár dňami vstúpila na americkú burzu. Automobilka sa zatiaľ špecializuje na elektrické džípy, ktoré by sa mali stať priamym konkurentom známeho CyberTruck od Tesly. 

Hodnota akcie a popularita tejto automobilky neustále rastú a tak sa zdá, že sa začínajú preteky o to, kto sa nakoniec stane lídrom v oblasti výroby elektromobilov. Dohnať Teslu však bude pomerne náročné. 

Na Elona Muska čaká rozprávková výplata

Nedávno sme ťa informovali o tom, že Elon Musk si uplatnil prvú zo svojich dvanástich možných akciových opcií, kde mal Musk možnosť kúpiť 1,69 milióna akcií, ktorých následným predajom by zinkasoval 775 milióna dolárov. 

V tej dobe sa Tesla obchodovala za 805 dolára za akciu. Ak by sa Musk rozhodol kúpiť akcie v tomto čase, kedy Tesla presiahla hranicu 1 000 dolárov za akciu, jeho prípadný výnos by bol oveľa vyšší. 

To, či cena akcií Tesla má skutočne takú hodnotu, alebo je to len nafúknutá bublina z prechádzajúcich Muskových úspechov, je na diskusiu. O tom, že sa Muskovi momentálne darí, však nie je pochýb.

Zdroje: CzechCrunch, Barrons, Auto.hindustantimes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK