Generálny riaditeľ ESETu Richard Marko je Manažérom roka 2015

  • Kto iný ako Richard Marko...
image_1447334731.png
  • Kto iný ako Richard Marko...

 

Generálny riaditeľ spoločnosti ESET Richard Marko sa stal Manažérom roka 2015. Ocenenie mu v utorok večer 10. novembra udelil ekonomický týždenník TREND na svojom výročnom podujatí TREND TOP 2015. Týždenník nominoval do ankety desať manažérov slovenských firiem, v hlasovaní rozhodovali osobnosti slovenskej ekonomiky a čitatelia portálu eTrend.sk.

 

 

ESET sa zároveň v kategórii TREND TOP Firma roka 2015 umiestnil na druhom mieste, čím obhájil svoju minuloročnú pozíciu. V tejto kategórii rozhodovali finančné ukazovatele ako zmena tržieb, prevádzkový zisk + odpisy/tržby, celkové tržby, majetok a rentabilita kapitálu. Spoločnosť sa v minulosti na vrchole tohto rebríčka umiestnila až trikrát.

Richard Marko sa stal generálnym riaditeľom ESETu 1. januára 2011, na tejto stoličke nahradil Miroslava Trnku. „Čakala ho neľahká misia: pretvoriť úspešný start-up na životaschopnú korporáciu. TREND jeho počínanie sledoval,“ odôvodnil týždenník nomináciu Marka do tejto ankety. V spoločnosti začínal ako analytik infiltrácií a softvérový vývojár, neskôr sa stal softvérovým architektom a následne technologickým riaditeľom. V roku 2015 sa stal v prieskume poradenskej spoločnosti PwC a magazínu Forbes najrešpektovanejším generálnym riaditeľom. V roku 2011 zase získal ocenenie IT osobnosť roka.

 

Richard Marko pri preberaní ocenenia Manažér roka 2015 / Foto: Týždenník Trend, Maňo Štrauch

 

zdroj:trend, eset.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech