Google prekladač je teraz absolútna pecka!

  • V pondelok sa šuškalo o novom prekladači, teraz je už všetko jasné, Google ho ohlásil oficiálne. Nová verzia aplikácie pre Android a iOS sa dočká dvoch veľkých vylepšení.
image_1421231104.jpeg
  • V pondelok sa šuškalo o novom prekladači, teraz je už všetko jasné, Google ho ohlásil oficiálne. Nová verzia aplikácie pre Android a iOS sa dočká dvoch veľkých vylepšení.

 

Google konečne vyťaží výhody z akvizície spoločnosti Quest Visual a jej aplikácie Word Lens. Prekladač bude fungovať v režime rozšírenej reality. Ak foťákom namierite na ceduľu s cudzojazyčným textom, aplikácia pôvodný text nahradí preloženou verziou. Vie pritom zmazať pôvodné písmená, vyhladiť pozadia a dokonca nový text perspektívne deformovať.

Obrazový prekladač Google si dnes poradí s 36 jazykmi vrátane slovenčiny. Nová funkcia ale bude zatiaľ dostupná len pre angličtinu, nemčinu, francúzštinu, taliančinu, španielčinu, portugalčinu a ruštinu.

Druhú novinku si však užijeme aj my. Hlasový prekladač bude v konverzačnom móde múdrejší. Už nemusíte voliť jazyk, ktorý chcete preložiť, ale Google ho rozpozná sám. Keď budete v zahraničí s niekým hovoriť, iba stlačíte tlačidlo. Keď dohovoríte, Google text preloží a nahovorí v druhom jazyku. To isté platí aj naopak, aj keď vám bude odpovedať trebárs benátsky gondolier. :)

Len si pripravte dobrý dátový roaming, pretože obe funkcie vyžadujú pripojenie k internetu. Google mimochodom prezradil, že jeho prekladač každý mesiac využíva viac ako pol miliardy ľudí a že si nechajú preložiť cez miliardu textov. Čím viac toho Google pretlmočí, tým viac sa toho naučí a prekladač sa vďaka tomu zlepšuje.

Zdroj: TC, mashale

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK