Greta opäť trolluje. Tentokrát si štúdiou o penisoch uťahuje z popieračov klimatickej krízy

  • Príspevok švédskej aktivistky Grety Thunberg sa na sociálnych sieťach stal opäť virálnym
  • Thunberg zdieľala článok o britskej Sky News, ktorý informuje o novej štúdii
  • Podľa nej sa ľudské penisy zmenšujú v dôsledku znečisťovania životného prostredia
  • Väčšina mužov nebude schopná produkovať životaschopné spermie do roku 2045
Greta
TASR/DPA/Unsplash, Marcin Jozwiak, Paul Zinken
  • Príspevok švédskej aktivistky Grety Thunberg sa na sociálnych sieťach stal opäť virálnym
  • Thunberg zdieľala článok o britskej Sky News, ktorý informuje o novej štúdii
  • Podľa nej sa ľudské penisy zmenšujú v dôsledku znečisťovania životného prostredia
  • Väčšina mužov nebude schopná produkovať životaschopné spermie do roku 2045

Príspevok švédskej aktivistky Grety Thunberg sa na sociálnych sieťach stal opäť virálnym. Thunberg zdieľala článok od britskej Sky News, ktorý informuje o novej štúdii. Podľa nej sa ľudské penisy zmenšujú v dôsledku znečisťovania životného prostredia. K príspevku pripojila popis: „Uvidíme sa pri ďalšom klimatickom štrajku.“

Od uverejnenia vo štvrtok získal príspevok takmer 370-tisíc lajkov, reetweetlo ho vyše 64-tisíc ľudí a nechýbali ani zmiešané komentáre, ktorých je takmer dve a pol tisíc.

Thunberg hnevá veľa ľudí aj významných politikov 

Ako to už u švédskej aktivistky býva, jedni komentujúci ju napádajú a urážajú, ďalší sa jej zastávajú a uťahujú si z jej neprajníkov alebo popieračov klimatickej zmeny.  

„Mohli by ste si myslieť, že konzervatívni bieli muži budú mať motiváciu konať v tejto veci. Ale podcenili by ste idiotizmus konzervatívnych belochov. Budú len kričať: „Falošné správy,“ napísal jeden užívateľ.

„Týmto sa dostanú muži na palubu! Konečne niečo, na čom im záleží!,“ píše ďalšia užívateľka.

Samotná Thunberg sa v minulosti preslávila trollovaním známych politikov, ktorí sa na jej adresu vyjadrovali kriticky. Najznámejší je jej konflikt s bývalým prezidentom Spojených štátov Donaldom Trumpom, ktorý o nej viackrát tweetoval, čo mu náležite vrátila.

V nedávnom rozhovore pre MSNBC kritiku politikov označila za „veselú“. „Musíte sa vedieť na týchto veciach smiať, pretože je to veselé! Vidieť, ako po vás idú takí mocní ľudia, skutočne to ukazuje, že máte vplyv. Nerobili by to, keby ste neboli hrozbou pre nich,“ uviedla.

Greta Thunberg sa pustila už aj do Bidena. Podľa nej nerobí dosť na zvládnutie klimatickej krízy

Ľudstvo čelí „existenčnej kríze“

Článok Sky News informuje o zisteniach Dr. Shanny Swan, ktorá zistila, že chemikálie nazývané ftaláty spôsobujú, že deti sa rodia so zdeformovanými pohlavnými orgánmi. Swan uvádza, že ľudstvo čelí „existenčnej kríze“, ktorá môže ovplyvniť plodnosť a následne veľkosť ľudskej populácie.

O svojich zisteniach píše aj so svojimi kolegami z oblasti životného prostredia v novej knihe. Vedci tvrdia, že penisy sa zmenšujú a pohlavné orgány sa deformujú v dôsledku znečistenia životného prostredia. Podiel na tom majú ftaláty, chemické látky používané pri výrobe plastov, ktoré ovplyvňujú endokrinný systém produkujúci hormóny.

V dôsledku tohto znečistenia sa rodí čoraz viac detí s malými penismi. Výskum Swan začal skúmaním ftalátového syndrómu, čo bolo pozorované u potkanov a zistilo sa, že keď boli plody vystavené chemickým látkam, pravdepodobne sa narodili so zmenšenými genitáliami.

Zistila tiež, že novonarodené deti mužského pohlavia, ktoré boli v maternici vystavené ftalátom, mali kratšiu anogenitálnu vzdialenosť, čo korelovalo s objemom penisu. Ftaláty pritom obsahuje väčšina plastov, výnimkou nie sú ani detské hračky aj napriek tomu, že sú v hračkách oficiálne zakázané. Experti z Európskej únie tiež varujú pred ich nebezpečnosťou.

Do roku 2045 môže byť koniec životaschopným spermiám 

Dwan, ktorá je profesorkou environmentálnej medicíny a verejného zdravia v nemocnici Mount Sinai v New Yorku, založila svoju prácu na sérii recenzovaných výskumných štúdií.

Fabrika
zdroj: pxhere.com

Jedna štúdia zverejnená v roku 2017 zistila, že hladiny spermií u mužov v západných krajinách klesli za posledné štyri desaťročia o viac ako 50 %. K tomuto číslu dospela po preskúmaní 185 štúdií, ktoré zahŕňali takmer 45 000 zdravých mužov.

Odborníčka verí a varuje, že rýchlo klesajúca miera plodnosti znamená, že väčšina mužov nebude schopná produkovať životaschopné spermie do roku 2045.

Zdroje: MSNBC, Sky News

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá