Greta Thunberg naďalej štrajkuje za záchranu planéty každý piatok. Bojuje aj počas koronakrízy

  • Mladú Švédku nezastaví v boji za lepší svet ani koronavírus
  • Pravidelne pridáva na Instagram fotografie zo štrajku
greta thunberg
instagram.com/gretathunberg
  • Mladú Švédku nezastaví v boji za lepší svet ani koronavírus
  • Pravidelne pridáva na Instagram fotografie zo štrajku

Za záchranu planéty treba bojovať neustále. To si zrejme hovorí 17-ročná švédska environmentálna aktivistka Greta Thunberg a naďalej pokračuje v piatkových klimatických štrajkoch.

Ako ti je zrejme jasné, nebýva pred školou, ako to bývalo zvykom, ale protestuje z domu. Svoj slávny transparent vymenila za obyčajný papier, na ktorom je heslo v jej rodnom jazyku „Skolstrejk för klimatet“ (školský štrajk za klímu).

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Greta Thunberg (@gretathunberg),

Začala protestovať v roku 2018, keď prežívala horúce leto. Blížili sa vtedy vo Švédsku voľby a nik neriešil klimatické zmeny. To nemohla nechať len tak. Každý piatok teda štrajkovala a prestala chodiť do školy.

Postupne ju spoznal celý svet a dnes je jej meno synonymom za boj za lepšie zajtrajšky. Niektorí ju, samozrejme, nemusia, no vďaka nej sa stala za posledné dva roky z enviro téma, o ktorej sa hovorí prakticky denne.

Za sebou má už za ten čas 87 školských štrajkov. „V čase krízy sa musíš prispôsobiť a zmeniť svoje návyky,“ napísala pod jednu z fotografií.

Pravidelne sledovateľov vyzýva, aby ostali doma a dodržiavali opatrenia úradov. Na Instagrame ju sleduje 10,2 miliónov followerov, má teda značný dosah. Počas koronakrízy sa vrátila k štúdiu, samozrejme, formou online výučby.

Zdroj: Instagram/Greta

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech