Greta Thunberg sa stala fenoménom. V polovici októbra o nej vyjde kniha

  • Kniha má názov Volám sa Greta a jej autorkou je Talianka Valentina Giannella
  • Do slovenských kníhkupectiev sa dostane 17. októbra
Greta Thunberg (Anders Hellberg)
Greta Thunberg (Anders Hellberg)
  • Kniha má názov Volám sa Greta a jej autorkou je Talianka Valentina Giannella
  • Do slovenských kníhkupectiev sa dostane 17. októbra

Má šestnásť, je jednou z najmladších nominantov na Nobelovú cenu a vyjde o nej kniha. Na jej obsahu má zásluhu talianska autorka Valentina Giannella, ktorá sa zaoberá fenoménom Grety Thunberg. Kúpiť si ju budeš môcť už v polovici októbra aj u nás na Slovensku, vďaka vydavateľstvu Ikar. 17. októbra sa na pulty kníhkupectiev dostane počin „Volám sa Greta“, ktorý ilustrovala Talianka Manuela Marazzi.

Autorka ponúka pádne vedecké argumenty, na ktorých je postavené celé hnutie klimatických aktivistov. Kniha je vhodná ako pre deti, tak aj pre dospelých čitateľov.

„Čo znamená slovné spojenie zmena klímy? Aké sú a najmä aké budú jej dôsledky? Čo musia urobiť vlády jednotlivých štátov a čo môžeme urobiť my sami, aby sme túto zmenu zastavili? Táto knižka pomôže čitateľovi s pomocou vedy pochopiť, čo sa deje s našou planétou a kto je Greta Thunberg, dievčina, ktorá pritiahla pozornosť takmer dvoch miliónov svojich rovesníkov aj predstaviteľov vlád a stala sa vzorom a inšpiráciou nového celosvetového hnutia detí a mládeže za záchranu budúcnosti našej planéty,“ uvádza sa v opise knihy.

zdroj: Volam sa Greta (Ikar)

Jednu knihu má už na svojom konte aj samotná aktivistka a nesie názov No One Is Too Small To Make a Difference. Táto kniha predstavuje Gretu jej vlastnými slovami a obsahuje tiež zbierku jej prejavov, ktoré predniesla po celom svete na rôznych protestoch či summitoch.

Volám sa Gréta si budeš môcť zakúpiť vo všetkých dobrých kníkupectvách a Ikar ju bude ponúkať za sumu 11,99 eur.

Celé hnutie odštartovala Thunberg v auguste 2018, kedy sa posadila pred švédsky parlament, kde sedávala každý školský deň po dobu troch týždňov, aby tak poukázala na problém klimatických zmien. 8. septembra uskutočnila Greta prvý štrajk.Bolo to v piatok a vďaka sociálnym sieťam sa jej protesty stali virálnymi a čoskoro sa k nej pridali aj ďalší ľudia. Práve piatky ustanovilo hnutie za dni, kedy budú prebiehať oficiálne štrajky.

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK