Gröhling podporuje zmeny v karanténe. Mala by sa výrazne skrátiť

  • Karanténa by sa mohla skrátiť, rozhodnúť má o tom vláda
  • Minister školstva jej skrátenie podporuje
Grohling
TASR/Jaroslav Novák
  • Karanténa by sa mohla skrátiť, rozhodnúť má o tom vláda
  • Minister školstva jej skrátenie podporuje

Diskutuje sa o vytvorení funkcie rezortného školského hygienika. Informoval o tom minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling v relácii TV Markíza Na telo. 

Chceli by sme človeka, ktorý bude komunikovať s hlavným hygienikom a epi-tímom. Nebudeme prezentovať ten školský názor, ale školský a aj ten, ktorý sa týka epidemiologickej situácie,“ povedal. Gröhling ďalej vykreslil, že aktuálne sa prezenčne vzdeláva 93 % detí, ďalších 7 % je v karanténe.

Minister školstva v súvislosti so šírením variantu omikron poznamenal, že je možné, že zatváranie sa bude týkať aj škôl – hrozí to podľa neho najmä na severe a východe Slovenska, teda v regiónoch, kde je nízka zaočkovanosť. „Môže to nastať aj kvôli tomu, že budeme mať výpadky učiteľov,“ povedal ďalej. 

Branislav Gröhling pripomenul, že o uzatvorení škôl rozhodujú regionálni hygienici. 

V súvislosti s omikronom poznamenal, že dĺžka karantény by sa podľa jeho názoru mala skrátiť: „Nemyslím si, že by sme mali pokračovať v tej karanténe, ktorá je teraz nastavená. Mali by sme ju znižovať.

Pre nezaočkovaných by mala trvať päť dní. „Čo sa týka tých, ktorí nie sú pozitívni, my prioritne v školstve odporúčame, aby to bolo päť dní,“ povedal presne.

Zdroje: TV MarkizaP/ Na telo, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá