GymBeam dosiahol rekordný nárast. Záujem investovať je nutné prejaviť hneď, tvrdí CEO

  • GymBeam dosiahol za rok 2021 rekordný nárast
  • V trende pokračuje, 1. kvartál prekonáva očakávania
  • V súčasnosti sa obzerá po investoroch
gymbeam narast
Instagram/gymbeamsk. Unsplash/Frank Busch
  • GymBeam dosiahol za rok 2021 rekordný nárast
  • V trende pokračuje, 1. kvartál prekonáva očakávania
  • V súčasnosti sa obzerá po investoroch

Úspešná firma s koreňmi z východu, GymBeam, oslavuje naozaj úctyhodný rok. Spoločnosti sa podarilo dosiahnuť raketový nárast aj lichotivé čísla v oblasti zisku. Naskočiť na tento vlak a stať sa spolumajiteľom pritom môžeš aj ty.

Lichotivé čísla

Čo sa týka tržieb, za rok 2021 si GymBeam pripísal na svoj účet 54,4 milióna eur, čo predstavuje nárast až 54 %, oproti predošlému roku. Ešte krajšie však na papieri vyzerá EBITDA, teda čistý zisk po zohľadnení úrokov, zdanení a odpisov. Ten za rok 2021 dosiahol 3,5 milióna eur, a teda neuveriteľný 280 % nárast, tvrdí výkonný riaditeľ firmy Dalibor Cicman.

Rok 2021 však nebol pre GymBeam len akousi svetlou výnimkou. Práve naopak, prvý kvartál roku 2022 sa ukazuje byť pre firmu ešte viac profitabilným. Tržby dosiahli 21,5 milióna eur, pričom hodnota EBITDA dosiahla 1,1 milióna eur. Oproti firemnému plánu sú teda tržby vyššie o 7,5 % a EBITDA o 450 %, informuje Cicman vo svojom statuse.

Druhý kvartál GymBeam taktiež odpálil veľmi úspešne. Za prvých 57 dní tohto kvartálu firma zaznamenala tržby vyššie o 14 % oproti plánu. Čistý zisk firma zatiaľ plánuje len v hodnote približne 200 000 eur, v dôsledku nákladnej TV kampane.

Všade dobre, v Poľsku najlepšie

Rovnako ako iné firmy, aj GymBeam pomaly odkladá rúška a za novú realitu prijíma definitívny koniec pandémie COVID-19. Dalibor s hrdosťou oznamuje, že pokles firma nezaznamenala na žiadnom z trhov. Nedá sa však povedať, že by sa tento slovenský gigant cítil ohrozený ani počas vrcholu pandémie.

„Naša firma je veľmi agilná, digitálna a postavená tak, že v našom odvetví pri takýchto krízach budeme patriť medzi posledných, ktorých by to zničilo,“ ozrejmil nám Dalibor v rozhovore z minulého roka.

Naopak, spoločnosť zaznamenáva nárast ako na domácom, tak aj na zahraničnom trhu. Práve ten slovenský však stagnuje najviac. Cicman uvádza, že nárast predstavuje len približne 10 % ročne. Úplným protikladom je poľský trh, na ktorý je Dalibor patrične hrdý.

gymbeam promo
zdroj: GymBeam

Ten zaznamenáva medziročný nárast až vo výške 240 %, čo ho umiestňuje na siedme miesto z hľadiska veľkosti trhu. GymBeam však predpokladá, že do konca roka sa vyšplhá na piatu priečku. Dalibor za základ tohto úspechu považuje hodnotu NPS ako aj vysokú retenciu ich produktov.

Firmu na kolená nepoložil ani začiatok ruskej invázie na Ukrajinu. Dalibor však priznáva, že doručovanie objednávok muselo byť na prvé týždne vojny pozastavené. Tento fakt by sa však v súčasnom stave dal ľahko prehliadnuť, tržby dosiahli za posledných 30 dní hodnotu 440 000 eur.

V porovnaní s tými istými dňami minulého roka sa tržby zvýšili a fantastických 140 %. Ani GymBeamu nie je zložitá humanitárna situácia ľahostajná. Utečencom už pomohli finančne, konkrétne príspevkom vo výške 70 000 eur. Dalibor Cicman zároveň dodáva, že nemajú v pláne s pomocou prestať.

Lákavá investícia

CEO upozorňuje, že záujem vlastnícky vstúpiť do firmy GymBeam treba prejaviť čo najskôr. Je dosť možné, že táto príležitosť sa v súčasnosti naskytla naposledy. Ak máš peniaze nazvyš, spoluvlastníkom GymBeam sa môžeš stať pokojne aj ty.

Na portáli Crowdberry firma ponúka široké portfólio, v ktorom sa dozvieš všetko od informácií o produktoch, cez konkurenciu na trhu, až po možné riziká v prípade investície.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa GymBeam – Fitness & lifestyle (@gymbeamsk)

Investícia momentálne existuje vo forme odkúpenia podielov firmy od ko-investora, pričom hodnota týchto investícií dosiahla už 370 000 eur a naďalej rastie. Svoj kúsok firmy už stihlo získať 63 investorov.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá