HB Reavis: Trávnik za 3-tisíc eur na Námestí slobody vyschol kvôli technickej chybe

  • Námestie slobody revitalizuje HB Reavis od mája 2018 podľa zmluvy s bývalým vedením mesta
  • Odvtedy do opráv investovali 500-tisíc eur
  • Celková rozloha trávnika je 5-tisíc metrov štvorcových
Wikimedia (Hyro84)
Wikimedia (Hyro84)
  • Námestie slobody revitalizuje HB Reavis od mája 2018 podľa zmluvy s bývalým vedením mesta
  • Odvtedy do opráv investovali 500-tisíc eur
  • Celková rozloha trávnika je 5-tisíc metrov štvorcových

Mesto Bratislava už od začiatku týždňa rieši problém s vyschnutým trávnikom na Námestí slobody. Trávnik bol položený iba tri dni predtým, ako vyschol. Za jeho položenie zodpovedala firma HB Reavis, ktorá pracuje na revitalizácii Námestia slobody od jej začiatku.

HB Reavis investovalo od mája 2018 do Námestia slobody 500-tisíc eur. K projektu sa dostalo vďaka architektonickej súťaži mesta Bratislava, ktorú vyhralo.

Občianske združenie developera Dobré miesto sa okrem zelene postaralo aj o opravu povrchov, revitalizáciu mobiliáru, inštaláciu závlahového systému či vybudovanie workoutového ihriska. Celková rozloha trávnatej plochy, ktorú tu zasadili, má celkovú rozlohu 5-tisíc metrov štvorcových.

A to už prečo?

Gepostet von Bratislavský Okrášľovací Spolok / Bratislava Beautification Society am Montag, 10. Juni 2019

„V tomto roku dokončujeme prvky prvej fázy revitalizácie Námestia slobody. V minulom týždni bol položený trávový koberec, žiaľ, došlo k technickému zlyhaniu automatického zavlažovacieho systému na strane dodávateľa. Vzniknutej situácii sa, samozrejme, venujeme spoločne s magistrátom hlavného mesta. V týchto dňoch sa intenzívne zavlažuje, ak to trávniku neprospeje, bude na náklady dodávateľa vymenený za nový,“ vyjadrila sa pre Startitup Country Marketing & PR Manager HB Reavis Slovakia Martina Jamrichová.

Mesto pritom do poslednej časti trávnika investovalo nemalé peniaze. Hovorca mesta Peter Bubla nám potvrdil, že išlo o čiastku 3 až 4-tisíc eur. Ostatné trávnaté časti vysádzala tá istá spoločnosť, ak sa trávnik po procese zavlažovania nechytí, dodávateľ zavlažovacieho systému ho bude musieť odstrániť. Spoluprácu s HB Reavis uzavrel ešte bývalý primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech