HC Slovan zaplatil dlhy. Zostáva na štadióne Ondreja Nepelu

  • HC Slovan dlžil mestu obrovské sumy za prenájom štadióna, ktoré sa mu dnes podarilo vyrovnať
  • Na štadióne Ondreja Nepelu zostáva
  • Dnes o tom informovala agentúra SITA
HC Slovan Bratislava
HC Slovan Bratislava
  • HC Slovan dlžil mestu obrovské sumy za prenájom štadióna, ktoré sa mu dnes podarilo vyrovnať
  • Na štadióne Ondreja Nepelu zostáva
  • Dnes o tom informovala agentúra SITA

Spoločnosť HC SLOVAN Bratislava a. s. dlhovala za nájomné, služby spojené s nájmom, zmluvné pokuty a úroky z omeškania mestskej organizácii STaRZ sumu 978 069,75 eur. Informáciu priniesol portál hlavného mesta bratislava.sk.

Bratislavský hokejový klub HC Slovan Bratislava dnes tento dlh za prenájom hokejové štadióna Ondreja Nepelu v Bratislave, ktorý mal voči hlavnému mestu za mesiac september. Agentúru SITA o tom informoval hovorca Bratislavy Peter Bubla.

Viac si môžeš prečítať tu>>>HC Slovan dlhuje Bratislave takmer milión eur. Vallo zvažuje ako štadión efektívne využiť

zdroj: TASR

Dlh v hodnote milióna eur splatené

„Ak došlo v uplynulých dňoch k omeškaniu úhrady niektorej z faktúr, vystavených zo strany STaRZ za užívanie zimného štadióna, bolo to spôsobené výlučne zlyhaním ľudského faktora na strane nášho klubu,“ uviedol na sociálnej sieti HC Slovan Bratislava. HC Slovan dodal, že prijali opatrenia, aby sa podobná situácia viac neopakovala.

HC SLOVAN Bratislava na margo publikovaných informácií o meškajúcej platbe za užívanie Zimného štadióna Ondreja Nepelu…

Gepostet von HC SLOVAN Bratislava am Donnerstag, 17. Oktober 2019

 

Výška nájmu, ktorú musí Slovan platiť mestu, je stanovená ešte podľa starej nájomnej zmluvy. Slovan chce rokovať s mestom o nových podmienkach, v ktorých by cena za prenájom štadiónu bola nižšia.

„Rokovania o nových podmienkach nájomných zmlúv prebiehajú. Do uzavretia nových zmlúv, resp. dodatkov k jestvujúcim zmluvám, platia doterajšie nájomné zmluvy. Skoré uzavretie novej zmluvy je teda aj v záujme HC Slovan, keďže klub teraz platí vyššiu sumu,“ dodal Bubla.

zdroj: TASR

Bratislavský magistrát už v tomto roku riešil podlžnosti HC Slovan voči mestu, keď hrozilo, že HC Slovan nebude z dôvodu viac ako miliónového dlhu hrať na zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Na konci júna však HC Slovan dlh zaplatil. Hlavné mesto chce rokovať so Slovanom o nových podmienkach používania zimného štadióna. Súčasťou rokovania majú byť aj garancie HC Slovan, aby nevznikli v budúcnosti ďalšie dlhy.

Zdroj: SITA, Bratislava.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech