Heger tvrdí, že pýtať sa ho na krízu je neprofesionálne, a že nemá krištáľovú guľu. Fico mu tlieska a hovorí, že ho miluje

  • V koalícii to poriadne vrie
  • Dnes o tom v diskusnej relácii O 5 minút 12 na RTVS diskutovali aj Robert Fico a Eduard Heger
165907638_2550787595230566_4293962579723562882_n
TASR/ Henrich Mišovič | TASR/ Jaroslav Nováková
  • V koalícii to poriadne vrie
  • Dnes o tom v diskusnej relácii O 5 minút 12 na RTVS diskutovali aj Robert Fico a Eduard Heger

Hneď v úvode Eduard Heger povedal, že vládu prebrali v najťažšom období. Zároveň sa občanom poďakoval za to, že im pred rokom dali dôveru. 

Robert Fico sa k slovu dlho nedostal, preto len v tichosti reagoval na dlhý úvodný prejav Hegera – napríklad potleskom za “úžasný prejav” alebo vyjadrením “ja Vás milujem pán Heger, len pokračujte”

Keď sa Fico ujal slova, sľúbil, že relácii skúsi dodať nejakú vážnosť. Vo vlne kritiky, ktorú spustil, sa vyjadril napríklad aj slovami, že “táto vláda bola od začiatku odsúdená na neúspech”

Následne dodal, že Matovič “nie je celkom v poriadku”. Myslel tým, samozrejme, psychicky. Argumentoval napríklad jeho teatrálnymi prejavmi v parlamente aj v minulosti.

Zároveň Hegera obvinil, že tablet má pred sebou preto, že niekto z centrály OĽANO mu prostredníctvom neho píše, čo má povedať a ako má reagovať. 

Moderátor Hegera konfrontoval vyjadrením Kollára, ktorý len pár minút predtým v TA3 povedal, že očakáva, že koaličná kríza sa skončí do stredy – inak je za predčasné voľby. Heger ale povedal, že aktuálne už rokujú len 3 strany, čo sa však nezhoduje s Kollárovou predstavou o pokračovaní štvorkoalície. 

Kollár: Ak sa tento cirkus do stredy neskončí, sme za predčasné voľby. Spoluprácu s Pellegrinim nevylučujem

Heger sa ale vyjadril, že krištáľovú guľu nemá nikto, a z rokovaní nevynáša. Nevylúčil však, že Matovič podá demisiu, zároveň však povedal, že aj tak by zrejme zostal členom vlády. Zdôraznil však, že za Matovičom stojí celý poslanecký klub OĽANO. 

Fico vzápätí nato kritizoval Hegerove vyjadrenia a povedal, že “táto vaša telenovela už nemá konca a kraja”. Zároveň kritizoval, že v situácii, kedy ľudia zomierajú, reaguje len slovami o krištáľovej guli. 

Heger následne moderátora upozornil, že pýtať sa ho na to, ako koaličná kríza dopadne, a či sú podľa neho reálne predčasné voľby, je “neprofesionálne”

Fico tiež Hegera kritizuje za to, že NR SR aktuálne kvôli ich hádkam nie je uznášaniaschopná. “Načo ste nás potom naháňali ako zduté kozy po lúke?”, pýtal sa ho. 

Zvyšok relácie patril prevažne Hegerovi a jeho opakovaniu toho, že pomaly začíname vidieť svetlo na konci tunela. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK