Kollár: Ak sa tento cirkus do stredy neskončí, sme za predčasné voľby. Spoluprácu s Pellegrinim nevylučujem

  • Hosťami dnešnej diskusnej relácie V politike na TA3 boli Peter Pellegrini a Boris Kollár
  • Reč bola o koaličnej kríze, ale aj o ďalšom postupe
Boris Kollár
TASR/Jakub Kotian
  • Hosťami dnešnej diskusnej relácie V politike na TA3 boli Peter Pellegrini a Boris Kollár
  • Reč bola o koaličnej kríze, ale aj o ďalšom postupe

Hneď v úvode relácie sa moderátor Borisa Kollára opýtal na to, v akom stave je koaličná kríza. Ten odpovedal, že sa nebojuje za ľudí, ale o stoličky a avizoval, že keď sa kríza do stredy neskončí, bolo by korektné vyhlásiť predčasné voľby. 

Peter Pellegrini nadviazal, že k vládnej kríze už nemá čo povedať, nakoľko už trvá viac ako 3 týždne, a podobnú situáciu ešte nezažil. Na adresu Matoviča povedal, že by od neho bolo chlapské urobiť štátnicke gesto a podať demisiu. Zároveň ale dodal, že na to Matovič ešte nedorástol.

AKTUÁLNE: Matovič prelomil svoje mlčanie na Facebooku. Novým statusom informuje o trojkoalícii

Kollár vzápätí na slová kritiky avizoval, že to, na čom sa včera vláda dohodla, ešte prezradiť nemôže, ale vraj budeme možno veľmi prekvapení. Ku kritickému postoju prezidentky voči Matovičovi sa vyjadril tak, že Zuzana Čaputová “trochu prekračuje svoje právomoci”. Vraj by od nej bolo viac korektné, keby sa k veci vyjadrila priamo v parlamente.

Pellegrini následne pokračoval, že táto vláda má “šťastie od Boha” v podobe zákazu zhromažďovania, pretože podľa jeho slov neboli ľudia takto nespokojní ani s Mečiarom či Ficom. Keby teda občania mohli vyjsť do ulíc, Pellegrini je presvedčený o tom, že by sme boli svedkami masových protestov, aké ešte Slovensko nezažilo. 

Reakcia Sulíka na seba nenechala dlho čakať. Aby Matovičovi uľahčil odchod, ponúka ďalší ústupok

Kollár na to reagoval, že súčasná vláda nemá “šťastie od Boha, ale smolu od Boha”, že štát prevzali počas koronakrízy. Povedal, že šťastie má Pellegrini, že svoj post odovzdal v najhoršom.

Kollár ale nevedel vysvetliť, prečo podal demisiu práve Krajniak. Argumentoval len tým, že každý mal nejaké požiadavky, no nikto nič nerobil, tak jednoducho demisiami začali oni. Dodal ale, že počíta s tým, že vládna kríza sa ukončí už dnes, a že sa tohto cirkusu ďalej odmieta zúčastňovať. 

Boris Kollár zároveň povedal pomerne prekvapujúce stanovisko, a to síce, že jeho názorom je, že ak naďalej nebude fungovať štvorkoalícia, “poďme od toho”

Na adresu Matoviča Pellegrini povedal, že ide o človeka, ktorý zvládal akurát tak riadiť “tie jeho noviny“, no určite nie celý štát. Kollár reagoval, že Matovičovi nekryje chrbát, len sa k nemu správa korektne ako k svojmu koaličnému partnerovi. 

V ďalšej časti relácie Kollár nevylúčil spoluprácu s Hlasom. Povedal, že je za spoluprácu s “každou príčetnou politickou stranou”, na čo Pellegrini reagoval slovami, že takisto si dokáže predstaviť spoluprácu s hnutím Sme rodina. 

K núdzovému stavu Kollár povedal, že pevne verí tomu, že sa predlžoval už naposledy. Rozumie obmedzeniam počas Veľkej noci, no podľa neho by bolo vhodné niektoré opatrenia už poľaviť. Povedal, že má význam kvôli zdravotníctvu, no inde ho nevidí. Dodal, že verí tomu, že od apríla sa pomaly začnú otvárať napríklad aj kaviarne či reštaurácie s terasami a podobne. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech