Heger vyzýva všeobecných lekárov, aby očkovali proti koronavírusu. Upozorňuje na hoaxy

  • Slovensku stále hrozí, že na jeseň nebude dostatok zaočkovaných ľudí
  • Heger sa snaží ľudí motivovať k očkovaniu
heger
TASR/Jaroslav Novák
  • Slovensku stále hrozí, že na jeseň nebude dostatok zaočkovaných ľudí
  • Heger sa snaží ľudí motivovať k očkovaniu

Premiér Eduard Heger (OĽANO) vyzýva všeobecných lekárov, aby sa zapojili do očkovania svojich pacientov. Podčiarkol potrebu pomôcť ľuďom prekonať strach z vakcíny a prispieť k šíreniu osvety. Na očkovanie vyzýva aj ľudí. Vo videu na sociálnej sieti apeluje na zvýšenie zaočkovanosti na Slovensku. Vakcínu označil za jedinú rokmi overenú zbraň proti vírusom a pandémii.

„Potrebujeme všeobecných lekárov, ktorí sa pridajú a pomôžu sprostredkovať očkovanie svojim pacientom, ktorí im právom dôverujú. Potrebujeme vaše pozitívne skúsenosti s očkovaním, aby ste pomohli prekonať strach z očkovania tým, ktorí sa boja. Potrebujeme šíriť osvetu tam, kde klamstvá ohrozujú naše bezpečie,“ prihovoril sa premiér lekárom.

Riziko zostáva

Poznamenal, že vláda sa snaží priblížiť vakcíny ľuďom. Hovorí o snahe vyhnúť sa riziku, že do jesene nebude na Slovensku dostatok zaočkovaných. „Čím by sa celý bludný kruh spustil nanovo. Ochráňme preto zdravie a životy v zárodku nového variantu, hovorme pravdivo o očkovaní a ukážme, že vakcíny nie sú žiadny strašiak, ale desiatkami rokov overený nástroj na porazenie vírusov,“ podčiarkol.

Dal by si sa očkovať proti COVID-19?

Zvýšenie zaočkovanosti má podľa jeho slov za cieľ poraziť pandémiu. „Ak chceme vrátiť naše životy znova do normálu, musíme spojiť sily a urobiť všetko preto, aby sme mali čo najviac zaočkovaných,“ povedal. Poukázal aj na negatívne dôsledky pandémie v rôznych oblastiach. „Očkovanie prináša slobodu,“ uzavrel.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech