Hells Angels sa pobili. Hovorili sme s jedným z členov gangu (VIDEO)

  • V Bratislave dnes končí zraz motorkárskeho klubu Hells Angels
  • V sobotu ráno sa stihli dostať do potýčky s dvoma Slovákmi
  • Boli sme sa pozrieť na miesto zrazu
Člen Hells Angels
Člen Hells Angels povedal, že sa všetci poznajú SIU
  • V Bratislave dnes končí zraz motorkárskeho klubu Hells Angels
  • V sobotu ráno sa stihli dostať do potýčky s dvoma Slovákmi
  • Boli sme sa pozrieť na miesto zrazu

Dnes sa oficiálne končí World Run 2023 – najväčšie stretnutie motorkárskeho klubu Hells Angels. Po prvýkrát si motorkári vybrali pre svoj zraz Slovensko. Kvôli ich prítomnosti presunul Policajný zbor SR do hlavného mesta stovky príslušníkov.

V okolí Bratislavy platia od piatku prísne bezpečnostné opatrenia. O tomto motorkárskom gangu sa totiž hovorí aj ako o organizovanej zločineckej skupine.

Už od štvrtka v okolí Bratislavy neustále počuť burácajúci zvuk motoriek z celého sveta. Na zraz Pekelných Anjelov prišli motorkári až z 65 krajín.

V Bratislave sa už stihli pobiť

V Bratislave včera ráno zasahovali policajti. Zadržali dvoch Dánov a jedného Nemca zo skupiny Hells Angels, ktorí sa pobili s dvoma Slovákmi. Jeden zo Slovákov utrpel niekoľko zranení, musela ho odviezť sanitka. Polícia zahájila trestné stíhanie pre trestný čin výtržníctva a ublíženia na zdraví, upozornil portál tvnoviny.sk.

Hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Bratislave Michal Szeiff povedal: „Policajti Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave boli v sobotu krátko pred 6:00 h poslaní na miesto v jednom z podnikov na Župnom námestí na základe oznámenia od Mestskej polície Bratislava, kde došlo k fyzickému konfliktu medzi viacerými osobami. Keď policajti dorazili, na mieste bolo niekoľko ľudí, vrátane zraneného muža.“

„V súvislosti s uvedeným prípadom boli obmedzené na osobnej slobode dve osoby z Dánska a jedna osoba z Nemecka, ktoré sú aktuálne umiestnené v cele policajného zaistenia. Doposiaľ nebolo vznesené obvinenie konkrétnej osobe. Momentálne prebiehajú procesné úkony, a preto nie je možné poskytnúť viac informácií,“ uviedla pre redakciu Startitup hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave Jana Šimunková.

Rozprávali sme sa s členom Pekelných Anjelov

Reportérom Startitup sa podarilo urobiť rozhovor s jedným z členov klubu, hoci prvý pokus, keď sme zastavili motorkárov z Južnej Afriky, nebol úspešný.

Nemecký motorkár nám prezradil, že hoci sú ich tisíce, všetci sa vzájomne poznajú. Takisto neochotne priznal, že majú spoločnú skupinu, kde organizujú zrazy Hells Angels.

Podľa jeho slov do areálu hotela Kormorán neďaleko Šamorína prišlo viac ako 3 000 členov motorkárskeho gangu, ktorý má za sebou aj početné strety so zákonom. Práve preto mohli obyvatelia Bratislavy v uliciach v posledných dňoch vidieť množstvo príslušníkov polície, ktorí dohliadali na poriadok v uliciach. Až na spomínanú potýčku zatiaľ nie je známe, že by došlo k výtržnostiam alebo k násiliu. 

Boli sme sa pozrieť, ako to vyzerá priamo pri vstupe do areálu. Napriek obavám, ktoré sa šírili celým Slovenskom pred tým, ako motorkári zaplnili ulice, všetko pôsobilo pokojným dojmom. Policajti kontrolovali doklady každého členov klubu, ktorý do areálu vchádzal. Motorkári tieto doklady bez problémov ukazovali.

Ešte predtým však museli prejsť kontrolou jedného z členov Hells Angels, ktorému  pri príchode hovorili akési „heslo“ pre túto akciu – Rebel klan Engerau, čo je aj názov skupiny, v ktorej kedysi spieval organizátor tohto zrazu na Slovensku – Matej Búlik.

Na bezpečnosť priebehu akcie dohliada vyše 200 príslušníkov Policajného zboru, striedajú sa každých 12 hodín, na mieste stoja ozbrojení a pripravení kedykoľvek zasiahnuť. Zatiaľ to však nebolo potrebné.

Domáci, ktorí vychádzali z oploteného areálu, hovorili, že sa k nim motorkári chovajú slušne. „Nerobia žiadny bordel, bola som milo prekvapená,“ povedala jedna z miestnych dám. Keď sme natáčali a fotili na mieste zrazu, mnohí z členov gangu dokonca na kameru chceli robiť frajerské pózy a grimasy.

Nie sú to obyčajní motorkári

Prečo bol vlastne okolo motorkárov taký veľký mediálny záujem a prečo Policajný zbor stiahol kvôli bezpečnosti príslušníkov z celého Slovenska?

Hells Angels je  jeden z najobávanejších motorkárskych gangov sveta. Kedysi sa medzi ich členov iný, ako ľudia bielej pleti nedostali. Dnes je to už však inak. Aj na vlastné oči sme videli, že sú medzi nimi aj členovia tmavšej pleti. HAMC, známy tiež ako Hells Angels Motorcycle Club, sa každý rok stretáva na veľkolepom stretnutí vždy v inom hlavom meste. Tento rok zamierili tisíce členov aj šéfovia klubov z celého sveta na najväčší motorkársky zraz práve do Bratislavy. 

Hells Angels je organizácia spájaná s kriminálnymi aktivitami, vrátane násilných trestných činov, obchodovania so zbraňami či obchodovania s drogami. Vláda Spojených štátov amerických dokonca označila na stránke americkej ambasády na Slovensku motorkársky gang Pekelných Anjelov za nezákonný. 

O členoch klubu si šíria mnohé legendy. Niektorí o nich hovoria ako o slobodných a ikonických jazdcoch, ktorí sú voči sebe lojálni. Iní ich však opisujú skôr ako organizovaný kriminálny gang než skutočný motorkársky klub. Pekelní Anjeli patria do „veľkej štvorky“ najvýznamnejších klubov spolu s Outlaws, Pagans a Bandidos.

Zdroj: tvnoviny.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá