Herečka, mŕtvola, iluminátka. Na 90-ročnú babičku zaútočili konšpirátori, lebo sa nechala zaočkovať

  • Prvá osoba, ktorá dostala vakcínu proti koronavírusu mimo klinických skúšok, čelí konšpiráciám
  • 90-ročná babička sa nechala zaočkovať vakcínou od Pfizeru ako prvá v Británii
  • Konšpirátori o nej rozširujú bludy
hoax vakcína koronavírus
TASR/Jacob King/Pool via AP
  • Prvá osoba, ktorá dostala vakcínu proti koronavírusu mimo klinických skúšok, čelí konšpiráciám
  • 90-ročná babička sa nechala zaočkovať vakcínou od Pfizeru ako prvá v Británii
  • Konšpirátori o nej rozširujú bludy

90-ročná stará mama Margaret Keenan si ako prvá osoba v UK nechala pichnúť vakcínu proti koronavírusu mimo klinickej skúšky. Vtedy ešte netušila, akým peklom si kvôli tomu prejde. Internetoví odborníci na všetko ju rozhodne nešetrili. Rozširujú o nej naozaj škaredé bludy. Upozorňuje na to magazín Vice, ktorý tiež zverejnil príspevky zo sociálnych sietí.

Jeden z príspevkov na Facebooku tvrdí, že Margaret Keenan neexistuje, lebo v záznamoch mesta Coventry žiadna takáto osoba nie je a dokonca mala zomrieť v roku 2008. Neznámy používateľ sociálnej siete, ktorého vyhlásenie sa aj tak šíri ako mor, dokonca tvrdí, že aj keď žije v Coventry, žiadnu Margaret Keenan nepozná. Toto mesto však má viac ako 350 000 obyvateľov.

Ešte šialenejšia je konšpiračná teória, podľa ktorej žiadna Margaret Keenan neexistuje a pred kamerami sa dala zaočkovať platená herečka, navyše falošnou vakcínou. Má ísť o „krízovú“ herečku Liz Scott, ktorej niekto zaplatil, aby povzbudila ostatných obyvateľov kráľovstva k očkovaniu.

zdroj: Facebook

Úplne bizarne potom pôsobí aj vyhlásenie jedného z používateľov Facebooku, že ide o členku hnutia Illuminati. Babka totiž mala po injekcii zložené ruky. Podobné gesto často používa aj Angela Merkelová, ale aj iní politici na svete. Podľa odborníkov na reč tela však toto gesto skôr značí spokojnosť.

zdroj: Twitter

Nitka neostala suchá ani na druhom občanovi Spojeného kráľovstva, ktorý dostal vakcínu hneď po Margaret Keenanovej. Dôchodca menom William Shakespeare si vyslúžil nielen viacero príjemných vtipov v súvislosti so svojim menom, ale aj dávku hejtu. Meno William je totiž verziou mena Bill (ako Bill Gates) a priezvisko Shakespeare pripomína anglický výraz pre kopiju, teda bodnú zbraň. Z toho konšpirátori jednoznačne vyvodili, že tento starček je súčasťou plánu vyhladenia ľudstva. 

Zdroj: vice.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech