Hľadajú domov tým, ktorých nik nechcel. Kaviareň Mačinézy dnes bojuje o prežitie

  • Koncom augusta roka 2020 zmenila táto milá kaviareň plná štvornohých priateľov svojho majiteľa
  • Dnes však vďaka koronakríze potrebujú pomoc tí, ktorí ňou žijú
  • Koncom augusta roka 2020 zmenila táto milá kaviareň plná štvornohých priateľov svojho majiteľa
  • Dnes však vďaka koronakríze potrebujú pomoc tí, ktorí ňou žijú

Mačinézy sme odkúpili koncom augusta, už začiatkom septembra sme mali otvorené, koronakríza nás však veľmi zasiahla,“ hovorí majiteľka kaviarne situovanej na Čajakovej ulici v Bratislave. Podnikov, ktoré v našom hlavnom meste pomáhajú zvieratám a tešia ľudí nie je veľa. Medzi miesta tohto konceptu môžeme zaradiť aj Mačkafé, ktoré ťa, ak patríš k milovníkom zvierat a koláčov, určite tiež chytilo za srdce.  

Základnou myšlienkou sú a vždy boli adopcie

Napriek tomu, že súčasnou pandémiou trpí takmer každý, koncept zvieracej kaviarne je jednoznačne veľmi špecifickým prípadom. Ponúka miesto pre relax, odpočinok a kontakt so zvieratami, ktoré voľne pobehujú v priestoroch prevádzky. Vďaka predaju nápojov a dezertov si tento priestor na seba dokáže zarobiť, grom však ostávajú adopcie chlpáčov.

Posted by Mačacia kaviareň Mačinézy on Saturday, October 10, 2020

„Za mesiac o pol sa nám podarilo adoptovať 7 mačiek, a to aj vďaka spolupráci s OZ Bridged Mačičková. Koronakríza nás veľmi zasiahla, pretože sme nemohli realizovať adopcie, ktoré sú nosnou myšlienkou podniku,“ informuje majiteľka kaviarne.  

Voucher si kúpila aj Adela Vinczeová

Bez podpory dobrých ľudí by nebola kaviareň schopná pokryť náklady spojené s prevádzkou a jej ďalším nutným zatvorením. „Ľudia nám pri opätovnom zatvorení kaviarne pre sprísnené opatrenia pomohli aj nákupom voucherov, taktiež poslali peniaze na potreby pre mačičky, za čo im vrúcne ďakujeme.“

Posted by Mačacia kaviareň Mačinézy on Saturday, October 17, 2020

Tak, ako aj iné gastro prevádzky sa museli Mačinézy vynájsť, a preto spustili predaj cez výdajné okienko. Čoskoro sa prevádzka uzavrela úplne: „Žiaľ, personál som musela prepustiť, pretože som dostala obojstranný zápal pľúc. Ak sa pýtate, či šlo o COVID-19, tak nie. So zavretou prevádzku som však nevedela utiahnuť aj vyplácanie ľudí.“  

Veľký deň napokon nastal

V stredu (4.11.) sa Mačinézam podarilo spustiť predaj cez okienko. Ten, predpokladajú, že by mohol vystačiť na pokrytie najzákladnejších potrieb. Na gro prevádzky, a teda adopciu mačiek, si však majiteľka musí ešte počkať.

Posted by Mačacia kaviareň Mačinézy on Monday, October 19, 2020

„Každý deň chodíme do našich priestorov, aby sme nakŕmili mačky na ulici, ktoré si za ten čas zvykli, že im dávame nejaké jedlo. Po zotavení sa určite pustíme do blšákov a predaja, ktorého boli Mačinézy vždy súčasťou. Situácia je neľahká pre všetkých, no veríme, že komunitné miesta, ako je Mačinézy, budú fungovať aj vďaka skvelej komunite, ktorú okolo seba máme.“

Súčasná situácia a tvrdé opatrenia sú devastujúce hlavne pre slovenských podnikateľov, a preto, ak máš priepustku vo forme negatívneho certifikátu na COVID-19 z plošného testovania, nezabudni podporiť svoje obľúbené podniky a lokálnych výrobcov, ktorí počas bežných dní spríjemňujú službami či tovarom tvoj život.  

Zdroj: Facebook/Mačinézy

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech