Hľadáš skutočné dobrodružstvo a adrenalín? Skús top lanové parky, zip line a iné atrakcie

  • Prinášame ti ďalšiu trojicu výnimočných adrenalínových atrakcií, ktoré nájdeš na Slovensku
  • Všetky sú v prírode a jediné, čo potrebuješ je trocha odvahy
  • Prinášame ti ďalšiu trojicu výnimočných adrenalínových atrakcií, ktoré nájdeš na Slovensku
  • Všetky sú v prírode a jediné, čo potrebuješ je trocha odvahy

Pred týždňom ti Startitup priniesol tipy na feratty a lanové mosty na Slovesku. Tento víkend ti prinášame náš výber ďalších adrenalínových aktivít, ktoré môžeš zažiť na Slovensku. Všetky sú v prírode a na všetky potrebuješ trošku odvahy. Ak si v detstve lozil kade-tade, určite ich oceníš.

Najväčší lanový park + najdlší zip line na Slovensku

Ak v sebe skrývaš neprebudeného tarzana, ktorý by sa najradšej šplhal niekde v džungli po stromoch, vyskúšať môžeš lanovú dráhu v Malinô Brdo kúsok od centra Ružomberka. Tá ti ponúka viacero prekážok. Skúsiť môžeš najdlhšiu lanová dráha umiestnenú v korunách stromov. Vybrať si môžeš z čiernej, červenej, modrej alebo destkej trasy. Odstupňované sú podľa náročnosti, aby mohol každý prísť do cieľa.

Modré označujú kratšie a lahšie trasy, ktoré merajú 145 m a 265 m. Červená je o čosi dlhšia, meria 310 m a najdlhšie a najťažšie trasy sú čierne, ktorá majú 340 m a 390 m. Detská je dlhá 160 m. Dĺžka celej lanovej dráhy je 1110 metrov.

Súčasťou lanového parku je aj zip line dráha o dĺžke 300 m. Túto adrenalínovú atrakciu si určite vyskúšaj, ak do Tarzanii pôjdeš. Atrakcia vedie ponad vodnú plochu v Hrabove a končí tam v lanovom parku.

Pri návšteve dostaneš kompletnú horolezeckú výstroj a prilbu a dozerať na teba budú skúsení pracovníci lanového parku.

Pri návšteve na čiernu, červenú a modrú trasu zaplatíš 12 eur, deti 6 eur. 300 metrový zip line stojí 8 eur. Využiť môžeš aj výhodné balíčka a to 700 metrov zip line + dráha za 15 eur, alebo najväčší balíček za 20 eur pozostávajúci z dráhy + zip line + ďalšej dráhy, čo spolu meria 1110 m.

Tarzania má podobné parky na celom Slovensku. Nájdi si ten najbližší tu.

Tatrabob Tatranská Lomnica

Horská dráha Tatrabob narozdiel od ostatných, ktoré sú otvorené väčšinou len cez letnú sezónu, umožňuje jazdy počas celého roka. Nachádza sa neďaleko autobusovej stanice na tzv. Slnečnej lúke. Trať je dlhá takmer pol kilometra s celkovým prevýšením 50 m a 12-timi zákrutami.

Jazda začína v dolnej stanici, kde sa o teba postarajú zamestnanci dráhy. Dostaneš bezpečnostné pásy a boby ťa automaticky vyvezú na vrchol dráhy. Tam sa odopnú laná od bobov a ty sa vydáš na zbesilú jazdu. Rýchlosť si samozrejme môžeš udávať sám, tým, že použiješ brzdy.

Cena jedného vstupu začína od 3 eur.

Monster Kolobežky

Jazda na monster kolobežkách ti spojí adrenalínový zážitok a príjemnú prechádzku lesnými zákutiami. Vyskúšať si ju môžeš v obci Lehôtka pod Brehmi. Stačí si prenajať horskú kolobežku a potom si už len užívať vietor vo vlasoch a adrenalínový zjazd.

Trasa z Repišťa do Lehôtky pod Brehmi trvá približne 45 minút. Pracovníci ťa vyvezú spolu s kolobežkami na štart trasy a dajú ti potrebné inštrukcie. V cene máš aj bezpečnostné prvky ako chrániče a prilby.

Monster kolobežky sú robustné kolobežky s hmotnosťou 18 kg, kotúčovými brzdami a nízkym ťažiskom. Tieto kolobežky zvládnu akýkoľvek terén a jazda na nich je poriadnym a nezabudnuteľným zážitkom, ktorý sa oplatí zažiť.

Cena za štyri sa pohybuje od 40 do 50 eur, cena za dve je 25 eur. Kolobežky si však musíš dopredu objednať.

Zdroj: Tarzania Hrabovo, Tatrabob Tatranská Lomnica, Monster Kolobežky

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech