Hľadáte atraktívne rodinné bývanie v Trnave? V Arborii od Lucronu vám poradia, ako získať hypotéku, a pomôžu aj so splátkami

Lucron
Lucron

Arboria v Trnave je už desať rokov miestom, kde sú dôležití predovšetkým ľudia, rodina, priatelia, susedia – jedným slovom komunita. Moderná štvrť, ktorá sa ďalej neustále vyvíja, už dnes tvorí domov pre tri tisícky spokojných susedov.

Radi by ste sa stali súčasťou takejto komunity, ale zdá sa vám, že v dnešnej dobe je takmer nemožné získať financovanie? Máme pre vás dobrú správu, v Arborii vám poradia nielen ako si vybaviť výhodnú hypotéku, ale vďaka dotovanej splátke hypotéky počas dvoch rokov môžete navyše na splátkach ušetriť tisícky eur.

Vaše vysnívané bývanie v novostavbe v Trnave je teraz oveľa dostupnejšie než pred niekoľkými mesiacmi. V bytovom dome Kvetná v projekte Arboria od developerskej spoločnosti Lucron si aktuálne môžete kúpiť byt na hypotéku s dotovaným úrokom 1,47 % počas prvých dvoch rokov splácania. Pri 3-izbovom byte tak na splátkach za dva roky ušetríte skoro 7 200 €. Limitovaná akcia sa týka bytového domu Kvetná, ktorý je už skolaudovaní a pripravení privítať nových obyvateľov Arborie.

„Arboria, to je spojenie modernej architektúry a prakticky riešených vnútroblokov, ale aj ihrísk, Relax Parku a množstva zelene. Priamo pod oknami bytov prekvitá rozľahlý mestský park a k udržateľnosti prispieva aj 3 300 m2 zelených striech. A to všetko dopĺňa pestrá ponuka služieb a prevádzok, ktoré spolu vytvárajú ideálne podmienky pre komunitné bývanie rodinného charakteru. Sme radi, že vďaka dotovanej splátke hypotéky je bývanie v Arborii oveľa dostupnejšie pre oveľa širší okruh záujemcov aj mladé rodiny,“ hovorí Ing. Július Kráľovič, Development manager zo spoločnosti Lucron.

Zvýhodnená hypotéka sa dá získať v jednej z troch partnerských bánk: Tatra banke, VÚB banke alebo UniCredit Bank. Konkrétne to znamená, že po podpise úverovej zmluvy na hypotéku nový majiteľ bytu spláca počas prvých 2 rokov od načerpania hypotekárneho úveru v banke (24 mesiacov od kolaudácie a načerpania hypotéky) splátky iba do výšky úrokovej sadzby 1,47 %.

Dotovanú splátku je možné získať pri hypotéke na 80 % kúpnej ceny a splatnosti do 30 rokov s dobou fixácie min. 3 roky. Táto ponuka je obmedzená, preto sa oplatí byť medzi prvými záujemcami.

Arboria_DJI_0196_small
zdroj: Lucron

Ako dotovaná splátka hypotéky funguje v praxi

Trojizbový byt s parkovacím miestom a pivničnou kobkou v projekte Arboria stojí 230 450 €. Banka poskytuje hypotéku vo výške 80 % kúpnej ceny, čiže 184 360 €. Pri aktuálnej úrokovej sadzbe v banke 4,49 % a 30-ročnej splatnosti úveru vychádza plná splátka hypotéky na 933 €. Vďaka dotácii sa splátka v priebehu prvých 24 mesiacov zníži, a to tak, ako keby majiteľ bytu mal pri hypotéke úrok len 1,47 %. Mesačná splátka tak klesne z 933 € na 634 €.

Počas dvoch rokov tak celkovo na 24 splátkach ušetríte takmer 7 200 €.
Dotácia splátky hypotéky je vypočítaná ako rozdiel medzi aktuálnou bankovou úrokovou sadzbou a dotovanou úrokovou sadzbou vo výške 1,47 %. Dotácia bude klientovi vyplatená jednorazovo po nadobudnutí vlastníckeho práva k nehnuteľnosti v projekte Arboria. Viac informácií o dotácii na splátky hypotéky spolu s hypotekárnou kalkulačkou nájdete tu.

Modelový príklad

Arboria dotovana hypo_Modelovy priklad
zdroj: Lucron

Bez znaleckého posudku a poplatku za úver

Ďalšou výhodou pre všetkých, ktorí chcú bývať v Arborii, je menej starostí pri vybavovaní úveru. Pri úvere od partnerskej banky nemusíte riešiť znalecký posudok a takisto máte možnosť získať zľavu z poplatku za poskytnutie úveru do výšky 100 %.

Navyše, pri žiadnom z projektov spoločnosti Lucron neuplatňujeme inflačné doložky. To v praxi znamená, že cena na kúpnej zmluve je pevná a počas výstavby sa nemení. Na rozdiel od iných spoločností, ceny v projektoch Lucronu sa nezvyšujú v priebehu výstavby o infláciu.

V partnerských bankách má spoločnosť Lucron pre svojich klientov dohodnutý jednoduchší postup pri dokladovaní: nemusia predkladať znalecký posudok, potrebujú len občiansky preukaz, vydokladovanie príjmu a zmluvu – Rezervačnú zmluvu alebo Zmluvu o budúcej zmluve.

Klient získa zľavu z poplatku za poskytnutie úveru a má možnosť získať najlepšiu úrokovú sadzbu. Veľkou výhodou je konzultácia a vybavenie si úveru na garantujúcich pobočkách partnerských bánk, ktoré majú o projekte Arboria všetky potrebné informácie a hypotekárni špecialisti ich riešia našich klientov prioritne.

Navyše, pri žiadnom zo svojich projektov spoločnosť Lucron neuplatňuje inflačné doložky. To v praxi znamená, že cena na kúpnej zmluve je pevná a počas výstavby sa nemení. Na rozdiel od iných spoločností, ceny v projektoch Lucronu sa nezvyšujú v priebehu výstavby o infláciu.

Arboria_pohlad zhora_DJI_0203_small
zdroj: Lucron
6 krokov ako získať dotovanú splátku hypotéky v Arborii:

1. Vyberte si z ponuky bytov v bloku Kvetná v Arborii svoj vysnívaný byt.
2. Vyžiadajte si ponuku na hypotekárny úver v niektorej z troch partnerských bánk: Tatra banka, VÚB Banka alebo Unicredit Bank.
3. Potvrďte si hypotekárny úver. Dotovanú splátku hypotéky je možné využiť pri hypotekárnom úvere až do výšky 80 % z kúpnej ceny a splatnosti do 30 rokov.
4. Uzavrite s developerom príslušnú zmluvnú dokumentáciu.
5. Po kolaudácii, načerpaní úveru a nadobudnutí vlastníckeho práva získate nárok na Dotovanú splátku hypotéky.
6. Následne vám vyplatíme jednorazovú platbu, ktorou dorovnáme rozdiel medzi bankovou úrokovou sadzbou a dotovanou sadzbou 1,47 %, a to až po dobu 2 rokov.

Arboria – dobrá štvrť od spoľahlivého developera

To, že je Arboria dobrým miestom na život, nie je náhoda. Je to výsledok premysleného urbanizmu a kvalitnej architektúry. Za projektom stojí významný rezidenčný developer Lucron, ktorý má v portfóliu aj štvrte Vydrica a Nesto v Bratislave.

Lucron sa špecializuje na rezidenčné developerské projekty a pri všetkých sa snaží o vytvorenie ucelených moderných urbanistických celkov s dôrazom na životné prostredie a verejné priestory. Zároveň vo svojich projektoch využíva vo vysokej miere moderné technológie, ktoré šetria zdroje.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá