Hlučným nočným akciám v Ružinove odzvonilo, niektoré podniky stíchnu už o ôsmej večer

  • V podnikoch v Ružinove nebudú môcť prebiehať hlučné akcie po 22-hodine
  • Tie, ktoré sú v blízkosti bytoviek a domov, budú musieť akcie vonku stopnúť už o ôsmej večer
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • V podnikoch v Ružinove nebudú môcť prebiehať hlučné akcie po 22-hodine
  • Tie, ktoré sú v blízkosti bytoviek a domov, budú musieť akcie vonku stopnúť už o ôsmej večer

Bratislavskej mestskej časti Ružinov sa kopili sťažnosti týkajúce sa zvýšeného hluku v okolí podnikov a rôznych prevádzok. Ešte v júli sme informovali o tom, že mestská časť chcela sprísniť otváracie hodiny a povoliť ich iba do 22-hodiny. Podľa najnovších správ TASR sa však Ružinov k tomuto kroku nakoniec neodhodlal a situáciu s hlukom vyrieši inak.

„Rozhodli sme sa nejsť‘ cestou obmedzovania otváracích hodín, pretože by sme museli plošne postihovať všetkých, aj tých, ktorí dodržiavajú všetky pravidlá. Hlavné zmeny, ktoré zavádzame, je väčšia kontrola a prísnejšie pravidlá z hľadiska hluku,“ uviedol pre TASR ružinovský starosta Martin Chren.

Zmeny odsúhlasili minulý týždeň ružinovskí miestni poslanci. Podniky už viac po 22-hodine nebudú môcť organizovať hlučné akcie, kam patria napríklad aj hudobné vystúpenia. Nariadenie sa týka aj udalostí prebiehajúcich vo vnútri prevádzok. Podľa Ružinova sú totiž problémom nielen samotné akcie, ale aj hluční zákazníci, ktorí často pred podnikmi postávajú. Mestská časť chce, aby za nich prevádzky prevzali zodpovednosť.

zdroj: Ilustračný obrázok (unsplash.com)

„Podobne, ako je to v iných mestských častiach, zavádzame zodpovednosť prevádzkovateľa podniku za takýchto zákazníkov, aj keď sa priamo v podniku nenachádzajú,“ poznamenal Chren.

Koniec akciám po 20.00?

Rozdielne pravidlá budú platiť pre prevádzky nachádzajúce sa v blízkosti obytných domov a iné pre tie, ktoré obyvateľov svojím hlukom až tak neobmedzujú. Ak bude nejaká hlučná akcia prebiehať v teplých dňoch napríklad vonku, a to v blízkosti bytoviek či domov, skončiť musí už do 20:00.

„Podmienky nechávame podobne nastavené, čo ale sprísňujeme, sú postihy, sankcie a mechanizmy v prípade, že podniky narúšajú verejný poriadok, napríklad príliš veľkým hlukom alebo neporiadkom,“ vyjadril sa Chren. Fyzickej osobe môže byť uložená pokuta do výšky 33 eur, právnickej osobe alebo fyzickej osobe oprávnenej na podnikanie do výšky 6638 eur.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech