Hodnoty budú atakovať až +30 °C. Na Slovensko mieri front teplého vzduchu (PREDPOVEĎ)

  • Aktuálne meteorologické predpovede poukazujú na blížiaci sa front teplého vzduchu z Afriky
  • Zo Západu prinesie najprv slabé prehánky a potom teplo
Na snímke žena drží teplomer, ktorý ukazuje 45 stupňov Celzia
TASR/DPA
  • Aktuálne meteorologické predpovede poukazujú na blížiaci sa front teplého vzduchu z Afriky
  • Zo Západu prinesie najprv slabé prehánky a potom teplo

Do nášho regiónu sa blíži vlna letného počasia a v najbližších dňoch sa očakáva prudký nárast teplôt. Teplo sa má začať už tento víkend a podľa predpovedí budú teploty neustále stúpať.

Aktuálne predpovede počasia naznačujú, že naše územie zažije ďalší príval veľmi teplého počasia. Trend otepľovania sa začína už teraz, pričom v nasledujúcich dňoch by sa mali teploty ďalej zvyšovať.

Po prvej ochutnávke leta, ktorú sme zažili počas veľkonočného víkendu, je nadchádzajúci víkend pripravený priniesť podobne letné podmienky a sľubuje príjemné a teplejšie počasie pre všetkých, informuje portál iMeteo.sk.

Teplo príde zo Západu

Európa je v súčasnosti pod vplyvom studenej vzduchovej masy, ktorá prináša sneženie do oblastí, ako sú Alpy a iné horské oblasti na Západe.

Na dohľad je však zmena počasia, pretože od štvrtka sa studený vzduch oteplí a prúdenie sa zmení na teplejšie. Spočiatku bude tento prílev teplého vzduchu ovplyvňovať najmä západnú Európu, kam začne prúdiť teplý vzduch z Afriky. Postupne sa očakáva, že tento teplý vzduch sa pomaly dostane aj do našej oblasti.

Do konca pracovného týždňa bude na našom území ešte panovať teplé jarné počasie, ale s blížiacim sa víkendom sa začne prejavovať leto. Podľa predpovedí sa teploty vyšplhajú nad hranicu +25 °C, čím sa pre náš región začne obdobie teplejšieho počasia, píše iMeteo.sk.

Víkend prinesie najvýraznejšie oteplenie

S blížiacim sa víkendom bude náš región pod vplyvom západného prúdenia, ktoré so sebou prinesie niekoľko zrážkových pásiem. Tie by mali priniesť slabé zrážky na celé Slovensko, čo bude mať za následok značnú oblačnosť.

S príchodom víkendu sa nad našu oblasť začne rozširovať hrebeň vyššieho tlaku vzduchu, ktorý prinesie stabilnejšie, slnečné a postupne teplejšie počasie. Do našej oblasti začne prúdiť teplý vzduch od juhozápadu.

Do nedele sa očakáva, že teploty prekročia hranicu letného dňa, pričom maximálne teploty môžu na juhu Slovenska dosiahnuť až +27 °C, dopĺňa iMeteo.sk.

Veľmi teplé počasie bude pokračovať aj začiatkom budúceho týždňa, čo so sebou prinesie veľa slnečných dní a teploty nad +25 °C.

Zmena počasia by mala prísť najskôr v utorok, keď cez západnú Európu začne postupovať studený front. Tento front sa postupne dostane aj do našej oblasti a ukončí obdobie teplého počasia. Pri prechode frontu sa očakávajú búrky a dážď.

Zdroj: iMeteo

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá