Horalková kauza nebola reklama. Konanie voči poslancom bolo vyhodnotené inak, ako mnohí očakávali

  • Parlamentný výbor nevyhodnotil fotky so sušienkami ako reklamu
  • Išlo o vyjadrenie politického názoru
pjimage - 2021-11-30T153816.418
TASR/Martin Baumann Horalky
  • Parlamentný výbor nevyhodnotil fotky so sušienkami ako reklamu
  • Išlo o vyjadrenie politického názoru

Parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií zastavil konania voči poslancom, ktoré sa týkali takzvanej horalkovej kauzy. Agentúre SITA to povedal predseda výboru Boris Susko (Smer-SD).

„Všetko sme zastavili, pretože výbor vyhodnotil tie konania ako vyjadrenie určitého politického názoru, nie ako reklamu,“ uviedol Susko.

Parlamentný výbor sa v septembri začal zaoberať podnetmi na poslancov strany Sloboda a Solidarita (SaS) Miroslava Žiaka a Jany Bittó Cigánikovej v prípade reklamy na známe sušienky. Podnet podal Martin Daňo, aby vysvetlili svoje fotky na sociálnej sieti.

Podnet podal aj poslanec Žiak na nezaradeného poslanca Tomáša Tarabu a Ľuboša Blahu (Smer-SD). „To, čo Blaha a Taraba robili počas ,horalkovej kauzy’, bola antireklama, celkom ukážková,“ komentoval svoje podanie Žiak.

Poslanci Taraba a Blaha reagovali na výzvu na sociálnej sieti, aby ľudia nekupovali známe sušienky po tom, čo jeden zo spolumajiteľov spoločnosti, ktorá sušienky vyrába, sa pre Denník N vyjadril, že kto je zaočkovaný, nech si slobodne ide kam chce, a kto nie je, nech sedí doma.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie