Horor na ľade: Bývalému hokejistovi NHL korčuľa zasiahla krk, zomrel vo veku 29 rokov

  • Vo veku 29 rokov zomrel bývalý hokejista Pittsburghu Adam Johnson
  • V zápase mu korčuľa porezala krk
  • Zdravotníci mu v nemocnici nedokázali pomôcť
Hokejista Adam Johnson, ktorý tragicku umrel počas zápasu
TASR/AP, Paul Vernon
  • Vo veku 29 rokov zomrel bývalý hokejista Pittsburghu Adam Johnson
  • V zápase mu korčuľa porezala krk
  • Zdravotníci mu v nemocnici nedokázali pomôcť

Počas sobotňajšieho hokejového zápasu britskej súťaže Challenge Cup sa udiala nesmierna tragédia. Na následky zranenia vo veku 29 rokov zomrel americký hráč Nottinghamu Panthers Adam Johnson. 

Jeho tím sa v stretnutí postavil mužstvu Sheffield Steelers. Hokejista počas hry utrpel zranenie, pri ktorom mu podľa britských médií korčuľa porezala krk. Stalo sa to počas druhej tretiny zápasu.

Adam Johnson patril medzi najväčšie hviezdy britskej Elite Ice Hockey League. V minulosti odohral 13 zápasov v NHL v drese Pittsburghu Penguins.

Nottingham Panthers v nedeľu ráno uviedli, že sú „skutočne zničení“.  „Adam Johnson tragicky zomrel po šialenej nehode vo včerajšom večerňajšom zápase v Sheffielde,“ oznámil tím.

„Klubu bude veľmi chýbať a nikdy naňho nezabudne,“ cituje stanovisko The Guardian.

„Adam, naše číslo 47, bol nielen vynikajúci hokejista, ale aj skvelý spoluhráč a neuveriteľný človek, ktorý mal celý život pred sebou. Panthers by chceli v tejto mimoriadne ťažkej chvíli vyjadriť sústrasť Adamovej rodine, jeho partnerke a všetkým jeho priateľom.“

„Všetci v klube vrátane hráčov, personálu, manažmentu a majiteľov majú zo správy o Adamovom odchode zlomené srdcia,“ píše sa v stanovisku.

Hrôza

Ako píše Sky Sports, incident zápas prerušil a Johnsona začali ošetrovať priamo na ľade. Hráči okolo neho vytvorili kruh a scénu kryli, kým okolo zraneného personál nepostavil ochranné clony. Hráči sa potom vrátili do šatní.

Stretnutie sledovalo približne 8 000 divákov, ktorí dejisko po tragickej nehode opustili. Niektorí z nich pre britský bulvárny denník Daily Mail situáciu opísali ako príšernú.

Jeden uviedol, že Adam Johnson sa po zranení hrdla pokúsil odkorčuľovať späť k svojmu tímu. Skolaboval však podľa diváka skôr, než sa mu to podarilo. Vyvolalo to paniku, hráči a zdravotníci sa mu vyrútili na pomoc. Hráča vyhlásili za mŕtveho v nemocnici.

Zdrvení diváci, ktorí boli svedkami nehody, zostali v slzách. Objímali sa, pričom jeden z nich povedal, že toho, čo videli, sa už nikdy nezbavia.

„Bolo to hrozné. Ľudia plakali a omdlievali,“ citoval portál jedného zo svedkov.

Johnsona zasiahla korčuľa do krku a potom skolaboval. Hokejista silno krvácal a fanúšikovia zostali z incidentu traumatizovaní.

Podobné zranenie sa stalo aj dvom Slovákom, jednému v NHL. Mali obrovské šťastie >>>

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: The Guardian, X/The Nottingham Panthers, Sky Sports, Daily Mail, Sportnet

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá