Hover camera – dron, ktorý nahradí selfie stick?

  • Selfie tyče budú čoskoro už možno prežitok. Na trh totiž prichádza dron s kamerou, ktorý sa stane tvojim osobným papparazzi.
hovercam_feature
  • Selfie tyče budú čoskoro už možno prežitok. Na trh totiž prichádza dron s kamerou, ktorý sa stane tvojim osobným papparazzi.

Všetci sú teraz dosť namäkko z dronov, lebo áno, lietajú a je to super. O tom potom. Ale čo tak dron, ktorý má namontovanú kamerku a bude ťa nasledovať všade, kam sa pohneš? Hover camera bude tvoj malý levitujúci kamarát a osobný papparazzi. O to sa postará 13MP fotoaparát a parádne 4K videá.

engadget com

foto: engadget.com

Hover camera, ako už vyplýva z názvu, sa skrátka vznáša. Na spodnej strane je prichytená kamera a tento droník robí všetko pre to, aby bol v stabilizovanej polohe a tvoje videá a fotky tak boli čo najkvalitnejšie. Za tohto štýlového fotografa môžeme ďakovať spoločnosti Zero Zero Robotics a tá navyše prehlasuje, že každý by mal byť schopný ich produkt hneď použiť, lebo jeho umelá inteligencia spraví prakticky všetko za teba. Snímanie a natáčanie ovládaš jednoduchou aplikáciou z tvojho mobilu, a vďaka prvku rozpoznania tváre ťa bude všade nasledovať. Pritom ale zostane vo vodorovnej polohe.

gizlogic com

foto: gizlogic.com

Použitie je skutočne jednoduché. Skrátka dron chytíš kdekoľvek na tele a jemne postrčíš. Dron zostane visieť vo vzduchu a keď sa pohneš ty, pohne sa aj on. Jeho rozmery sú tiež veľmi vhodné na výlety alebo dokonca cestovanie, čo ocenia mnohí ľudia, ktorí majú radi akčný životný štýl. Možno nenahradí športové kamery, pretože rýchlosťou sa nevyrovná niečomu, čo máš pripnuté na prilbe alebo inde na tele či nejakej veci, rozhodne však môže nahradiť selfie tyče.

Hoci, je nutné povedať, že v tomto prípade sú selfie tyče rozhodne tá lacnejšia varianta. Cena ešte oficiálne oznámená nie je, zatiaľ však vieme, že spoločnosť získala 25 miliónov amerických dolárov na svoj super projekt a na testovanie je zatiaľ vytvorených 2 tisíc týchto sympatických zariadení. Podľa slov spoločnosti sa budú snažiť udržať cenu pod 600 dolárov(535 eur), čo je pre našinca zatiaľ trochu privysoká cena, ale ktovie, aké budú odozvy, keď sa kamerka dostane na trh. Predobjednávky sa očakávajú už toto leto, takže je možné, že čoskoro zistíme aj finálnu sumu, za ktorú si tento dron môžeš dopriať aj ty.

Zdroj a titulná fotografia: petapixel.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK