„Hovorili nám, že to, čo chceme, sa spraviť nedá“ hovorí Martin Herman. Aplikácia bratov dnes zachraňuje životy

  • Úspešný podnikateľ sa rozhovoril o ceste za svojimi snami
  • Zdravotnícka aplikácia od Powerful Medical pomáha zachraňovať životy
Martin Herman
Startitup/Matej Hlbočan
  • Úspešný podnikateľ sa rozhovoril o ceste za svojimi snami
  • Zdravotnícka aplikácia od Powerful Medical pomáha zachraňovať životy

Martin Herman, ktorého možno poznáš aj z Forbes 30 pod 30, je slovenský podnikateľ, ktorý sa vydal na cestu v oblasti vývoja aplikácií už ako 14-ročný. Jeho zanietenie pre inovácie spolu so zmyslom pre rozpoznávanie príležitostí ho priviedli k tomu, že spolu so svojím bratom zakotvil v oblasti zdravotníctva, kde vznikol prelomový startup Powerful Medical.

Dielo bratov Hermanovcov, aplikácia určená na pomoc pri diagnostike srdcových ochorení, je dôkazom ich vynaliezavosti a odhodlania zmeniť zdravotníctvo. Aplikácia PMcardio, ktorá je založená na umelej inteligencii a strojovom učení, slúži ako klinický asistent pre lekárov a zdravotníkov.

Spája digitalizáciu EKG záznamov spolu s následnou diagnostikou a liečebnými odporúčaniami, ktoré sú konzistentné s oficiálnymi smernicami Európskej kardiologickej spoločnosti. Jej cieľom nie je nahradiť lekárov.

Práve naopak, aplikácia zefektívňuje diagnostické procesy, urýchľuje čas liečby a odbremeňuje zdravotný personál. Martinov podnikateľský duch sa prebudil už v mladom veku, keď venoval programovaniu všetok svoj voľný čas.

Sám sa smeje, že v časoch, keď sa jeho kamaráti „flákali“ v parku, on venoval všetok svoj čas programovaniu. Jeho cesta bola poznačená radom triumfov, ale aj neúspechov, z ktorých každý slúžil ako odrazový mostík k jeho dnešnej vízii. 

Vďaka bohatým skúsenostiam a neochvejnému odhodlaniu inovovať, Martin Herman pokračuje v posúvaní hraníc na pomedzí technológií a medicíny, zanecháva nezmazateľnú stopu v tomto odvetví a inšpiruje budúce generácie mladých podnikateľov. Pre Startitup zaspomínal aj na svoje začiatky a výzvy, ktoré ho stretli na ceste k úspechu. 

Nesmieme však zabúdať, že Martin je síce skvelý podnikateľ, no zároveň aj mladý človek, ktorý má na svet jasný pohľad. Práve preto sme sa ho opýtali aj na to, ako vyvažuje profesijný život tým súkromným, čomu sa venuje vo voľnom čase a prezradil aj, ako „nezaspať na vavrínoch“, keď už má človek pocit, že dosiahol svoj cieľ. 

V štrnástich na kurze s vysokoškolákmi

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá