Hutta sa mal stať šéfom TANAP-u, teraz chce stavať chatovú oblasť v Jasnej

  • Rastislav Hutta sa mal v marci tohto roku stať šéfom TANAP-u, ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná ho nakoniec odmietla vymenovať
  • Jeho firma Skilandia chce teraz vybudovať novú chatovú oblasť v Nízkych Tatrách
Jasná (Wikimedia, Pudelek)
Jasná (Wikimedia, Pudelek)
  • Rastislav Hutta sa mal v marci tohto roku stať šéfom TANAP-u, ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná ho nakoniec odmietla vymenovať
  • Jeho firma Skilandia chce teraz vybudovať novú chatovú oblasť v Nízkych Tatrách

Nebolo to tak dávno, čo Štátne lesy TANAP-u čelili obrovskej vlne verejnej kritiky kvôli tomu, že ich novým šéfom sa mal stať developer Rastislav Hutta. Pohromu nakoniec zastavila ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná, ktorá odmietla Huttu vymenovať. Developer stojí za viacerými firmami, pričom jednou z nich je aj Skilandia, ktorá prišla s novým návrhom výstavby v Nízkych Tatrách.

Ide o projekt Rekreačných chát Biela Púť – Jasná, nachádzajúcej sa v miestnej časti Jasná, katastrálneho územia Demänovskej Doliny. Developer plánuje vybudovať  rekreačnú ubytovaciu zónu horských chát v lokalite Kvasničník, v priamom susedstve so zjazdovou traťou číslo 13 Biela Púť a 4SLD Biela Púť – Jasná. Chaty plánujú prenajímať a slúžiť majú na krátky pobyt a rekreáciu v prírode.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: Skilandia/enviroportál

Hlavným motívom areálu je spojenie s prírodou. Jednotlivé rekreačné ubytovacie zariadenia – chaty tvoria samostatné objekty voľne rozmiestnené v lese, ktoré sa postupne objavujú s pomedzi stromov,“ stojí v zámere projektu, ktorý je dostupný na informačnom portáli Ministerstva životného prostredia. 

Projekt za 7,29 miliónov eur má tvoriť chatovú oblasť s dvoj- až trojpodlažnými samostatnými objektami. Prístup verejnosti do areálu bude obmedzený a slúžiť bude hlavne prenajímateľom. Chatky budú postavené z dreva, bridlicovej strechy a kamenného obkladu. Za architektonickým návrhom stojí Ing. arch. Rastislav Gromnica. 

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: Skilandia/enviroportal

Výstavba sa má uskutočniť na mieste, kde dnes stojí smrekový les. Časti územia, ktoré nebudú zmenené výstavbou, budú ponechané s pôvodným porastom. Stavať by sa malo začať v septembri 2020 a celý objekt by mal byť hotový v roku 2023. Prevádzku plánuje developer odštartovať v zimnej sezóne 2023.

„Pripomíname, že k zámeru vybudovať horské chaty v uvedenej lokalite začalo zisťovacie konanie na Okresnom úrade v Liptovskom Mikuláši, odbore starostlivosti o životné prostredie, podľa zákona o posudzovaní vplyvov na životné prostredia  (EIA). Verejnosť môže na okresný úrad doručiť svoje písomné stanovisko k tomuto zámeru do 3. mája 2019,“ vyjadrila sa pre Startitup Zuzana Onufer z odboru komunikácie Ministerstva životného prostredia.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: Demänovská dolina (Maxpixel.net)

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR  plánuje vybrať nového šéfa TANAP-u ešte v prvom polroku 2019. V minulom výberovom konaní bol Hutta jeho jediným účastníkom. Okrem neho bol prihlásený ešte jeden uchádzač, ten však neprišiel.

Zdroj: Enviroportal 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá