Hviezdny Cristiano Ronaldo je prvý na svete. Podarilo sa mu poblázniť internet a prekročiť magickú hranicu

  • 37-ročná hviezda je známa nielen na futbalových trávnikoch
  • Ronaldovi sa aktuálne podaril historický míľnik
Futbalista
Ilustračné foto: TASR/AP/Armando Franca, Reprofoto: FB/ESPN FC
  • 37-ročná hviezda je známa nielen na futbalových trávnikoch
  • Ronaldovi sa aktuálne podaril historický míľnik

Hviezdy Cristiano Ronaldo dosiahol na sociálnych sieťach obrovský míľnik. Portugalský futbalista sa stal prvým človekom, ktorý na Instagrame dosiahol 500 miliónov sledovateľov.

Má 500 miliónov followerov, z Manchestru mu však hrozí vyhadzov

Pokoriť magickú hranicu sa mu podarilo dnes. Argentínčan Lionel Messi je druhou najsledovanejšou osobou na platforme s 372,80 miliónmi sledovateľov, je pred mediálnou osobnosťou/modelkou/podnikateľkou Kylie Jenner, ktorá má v súčasnosti 372,55 milióna sledovateľov.

Futbalová ikona sa v nedávnom rozhovore vyjadrila, že „nenaháňa rekordy, ale rekordy naháňajú jeho“, čo sa viackrát potvrdilo, či už na hracej ploche alebo aj mimo nej.

Zatiaľ čo Ronaldo na sociálnych sieťach trhá rekordy, na ihrisku mu to v poslednej dobe tak dobre nejde. Tomuto 37-ročnému hráčovi totiž aktuálne hrozí z Machestra United vyhodenie, píše Pravda.

Anglický veľkoklub sa tak rozhodol v reakcii na nedávny rozhovor útočníka Cristiana Ronalda pre televíziu TalkTV. V inkriminovanom interview Ronaldo kritizoval trénera United Erika ten Haga, spoluhráčov a majiteľov klubu.

„Manchester United dnes ráno inicioval príslušné kroky v reakcii na nedávny rozhovor Cristiana Ronalda pre médiá. Nebudeme sa k tomu bližšie vyjadrovať, kým tento proces nedospeje k záveru,“ vyjadrili sa predstavitelia klubu minulý piatok.

Viaceré svetové média však informovali, že United majú v pláne ukončiť s portugalskou legendou zmluvu a zažalovať ju za porušenie kontraktu. Dôvodom je spomínaný rozhovor a Ronaldova ostrá kritika, ktorá je v rozpore s internou politikou slávneho anglického klubu.

Môj výkon na MS spory neovplyvnia, tvrdí Ronaldo

Cristiano Ronaldo v pondelok povedal, že jeho spor s Manchestrom United nebude mať nepriaznivý vplyv na tím Portugalska na majstrovstvách sveta.

Ronaldo v interview v programe Piers Morgan Uncensored uviedol, že sa cíti byť zradený, a vyhlásil, že sa ho vrcholní funkcionári Manchestru United snažia vyštvať z klubu.

Portugalčan sa sťažoval aj na zázemie v klube a vyhlásil, že Manchester od odchodu Alexa Fergusona v roku 2013 nenapreduje. Klub po jeho slovách inicioval „príslušné kroky“.

„Táto nedávna epizóda, tento rozhovor a ďalšie epizódy s inými hráčmi sa občas stanú. Niekedy môžu hráčom otriasť, ale neotrasú tímom,“ povedal Ronaldo na tlačovej konferencii v portugalskom kempe.

Portugalsko je favoritom skupiny

Favoriti H-skupiny blížiacich sa MS, futbalisti Portugalska začnú svoj boj v Katare 24. novembra duelom s Ghanou. Ďalšími účastníkmi skupiny sú Uruguaj a Kórejská republika.

Portugalci sa napriek súčasným klubovým aféram budú spoliehať najmä na svojho kapitána a kanoniera Cristiana Ronalda, ktorý absolvuje už svoj piaty svetový šampionát a pokúsi sa navýšiť aktuálne 7-gólové konto z tohto fóra. Krajina na výrazný úspech z MS čaká dlho, v roku 2006 skončil ich výber štvrtý, na medailové pozície dosiahli ešte 40 rokov predtým.

V záujme Ronaldovej partie bude za každú cenu vyhrať skupinu a tým sa vyhnúť osemfinálovému stretu so superfavoritom, pri pravdepodobnosti rovnakého počinu Brazílie. Oba „portugalsky hovoriace“ tímy by sa v prípade skupinových prvenstiev mohli stretnúť až vo finále.

Zdroje: TASR, Pravda

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá