23-ročný Slovák si založil tepovaciu firmu, stal sa hviezdou Instagramu a zákazky sa mu sypú aj z Rakúska

  • 23-ročný Filip založil tepovaciu firmu, ktorá sa neustále rozrastá
  • Tvrdí, že sociálne siete nám ponúkajú v súvislosti s podnikaním neobmedzené možnosti
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, instagram/jovitep_tepovanie
  • 23-ročný Filip založil tepovaciu firmu, ktorá sa neustále rozrastá
  • Tvrdí, že sociálne siete nám ponúkajú v súvislosti s podnikaním neobmedzené možnosti

Filip Jovanovič popri podnikaní na svojom Instagrame uverejňuje aj vtipné videá zo života mladých.

Mnohí ho poznajú pod prezývkou Jovinecko, ktorou sa preslávil na Instagrame. Pre Startitup prezradil, že nie všetci sú stvorení na podnikanie.

„Človek musí mať zodpovedanú otázku, čo ho v živote napĺňa. Na základe vlastnej sebareflexie musí vycítiť, či je to práve podnikanie. Nie všetci sú ale na to stvorení. S podnikaním súvisí aj obrovský tlak,“ hovorí v rozhovore.

  • Čo ho k tejto profesii viedlo
  • Či sú Slováci čistotnejší než Rakúšania
  • Ako vyzerá pracovný deň tepovačov
  • Čo potrebuje človek k tomu, aby rozbehol úspešný biznis

Vo videách často paroduješ mužov, ktorí nie sú schopní utrieť ani prach. Čo ťa teda viedlo k tomu, aby si práve ty robil slovenské domácnosti čistejšími?

Úprimne, nápad spojený s tepovaním nie je z mojej hlavy. Priateľ mojej mamy totiž predtým v podobnej oblasti pracoval v Česku. Oni ale čistia naozaj veľké komplexy a majú dosť zamestnancov. Práve od neho som dostal, konkrétne na narodeniny, prvý tepovač.

Vnukol mi myšlienku, aby som niečo podobné, no v menšom meradle, začal robiť na Slovensku. Povedal som si, že idem do toho.

Založil som Facebookovú stránku, začal som objavovať čaro marketingu a zháňal prvých klientov. Musím však uznať, že ešte predtým, ako mi on vnukol tento nápad, som mal túžbu založiť si niečo svoje a podnikať.

Stotožňuješ sa s tým, že upratovanie je čisto ženská záležitosť?

V našom tíme máme upratovačky aj upratovačov. Moja odpoveď je teda na základe predchádzajúcej vety jasná. Upratovanie nie je čisto ženskou záležitosťou. Muž vie odviesť rovnako kvalitnú prácu ako žena, upratovačka.

Mnoho záleží od osobnostných predpokladov a zručností. Ľudia, ktorí sú flegmatickí a prehliadajú detaily, zväčša podobne pristupujú aj k zadanej úlohe. Absolútne teda nezáleží na pohlaví. Rolu zohráva zodpovednosť.

Ako teda jemnejšie pohlavie reaguje na to, keď im byt upratuje partia chalanov?

Občas mám pocit, že práve to je sila Jovitepu. Mnohým totiž príde milé, že mladí chalani nesedia za počítačom a nepracujú napríklad v IT sektore, ale vykonávajú prácu, ktorú robili ony samy. Ak nie ony, tak s pomocou rodinných príslušníkov.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie