Hyperloop Tech práve oznámil nový materiál, odhadovanú cenu dopravy a hackathon v Bratislave!

  • Na startupovom festivale Pioneers 2016 mali dnes CEO Hyperloop Transportation Technologies Dirk Ahlborn a COO spoločnosti Bibop G. Gresta pripravené pre účastníkov a svet obrovské veľké novinky.
dirkGresta
  • Na startupovom festivale Pioneers 2016 mali dnes CEO Hyperloop Transportation Technologies Dirk Ahlborn a COO spoločnosti Bibop G. Gresta pripravené pre účastníkov a svet obrovské veľké novinky.

freshNews

Dvaja riaditelia spoločnosti začali prednášku pomerne nenápadne, potom však odhalili veľmi zaujímavé informácie o projekte Hyperloop. Ich prezentácia sa venovala bezpečnosti, pričom podotkli, že dnešné dopravné prostriedky, či už sú to lietadlá, alebo vlaky, nie sú dostatočne bezpečné a práve preto chcú Hyperloop vybudovať spôsobom, aby eliminovali aj minimálnu šancu zranenia.

Bipop G. Gresta podotkol, že Hyperloop dokáže v prípade potreby zastaviť na vzdialenosti 5km, ale v extrémnych prípadoch zastaví aj za 3,6 sekundy (čo síce na pasažierov spôsobí obrovskú záťaž, ale záchrana života je prvoradá.)

Dirk Ahlborn – milovník komiksov pokračoval prezentáciou nového materiálu, ktorý má byť v podstate bezpečnou strednou vrstvou pod povrchom konštrukcie. Tento materiál je vraj násobne silnejší ako železo a nazývajú ho asi najviac cool menom. Nový materiál dostal meno Vibranium!

Obrovskou novinkou je cena dopravy, ktorú chce spoločnosť posunúť na úplné minimum, alebo ju dokonca poskytnúť zadarmo. Pýtaš sa ako? Dirk a spol sa napriek uzavretému priestoru, v ktorom sa bude Hyperloop nachádzať umiestniť do kapsúl k pasažierom interaktívne digitálne okná, ktoré im budú simulovať výhľad, poskytovať informácie, ale taktiež budú otvorené vývojárom a firmám, ktoré na nich budú môcť umiestňovať obsah a.. reklamy. Áno, väčšina má už reklám dosť, ale ak dokážu cenu dopravy vďaka reklamám posunú na úplnú nulu?! Ja hovorím jednoznačne áno.

Dirk a B. Gresta ukončili prezentáciu obrovskou správou pre Slovensko, v ktorej oznámili prvý hackathon pre marketplace (platformu, cez ktorú môžu vývojári umiestniť obsah na oknách kapsúl), ktorý sa bude konať na bratislavskom letisku už 6. júla a nesie názov Digital Innovation Challenge. Vítaní sú všetci vývojári a firmy a kreatívne nápady záujemcov.

innovationChallenge

Zdroj titulnej fotografie: seattletimes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech