IcelandAir prepustí všetky letušky. Ich prácu budú robiť piloti lietadiel

  • Palubný personál aerolinky chcel vyjednať lepšie podmienky, namiesto toho dostali všetci výpoveď
  • Za bezpečnosť na palube budú zodpovední piloti
Icelandair_Vatnajokull_Glacier916523429258
  • Palubný personál aerolinky chcel vyjednať lepšie podmienky, namiesto toho dostali všetci výpoveď
  • Za bezpečnosť na palube budú zodpovední piloti

Aerolínie Icelandair bojujú s koronakrízou skutočne zvláštnym spôsobom. Stevardi od firmy požadovali zlepšenie pracovných podmienok, no kolektívne vyjednávanie s odbormi palubného personálu nedopadlo dobre a tak sa aerolinka rozhodla pre radikálny krok.

Usúdila, že stevardky a stevardov nepotrebuje. Ukončila teda kontrakty s palubným personálom a na ich miesta nastúpia piloti. Informovala o tom aerolinka v tlačovom vyhlásení.

Kvôli tejto nešťastnej situácii Iceland natrvalo ukončí zamestnanecké pomery súčasného palubného personálu. Piloti spoločnosti prevezmú zodpovednosť za bezpečnosť na palube 20. júla,“ uvádza firma.

Chorvátsko má 1 200 aktívnych prípadov, hranice ostávajú otvorené dokorán. Dokonca aj pre USA

Icelandair v súčasnosti nepodáva na palube jedlo a nápoje, kvôli bezpečnostným opatreniam. Letušky a stevardi však na palube nie sú len v úlohe čašníka či čašníčky, ich hlavnou úlohou je bezpečnosť. Letušky musia ovládať masáž srdca a umelé dýchanie, musia vedieť dobre plávať a sú trénované na to, aby dokázali v prípade nebezpečenstva evakuovať lietadlo do niekoľkých minút.

Na letoch tejto spoločnosti budú bezpečnostné nariadenia vykonávať piloti, ktorí práve neriadia stroj. Bude sa tak diať dovtedy, kým firma neukončí vyjednávanie s odbormi.

Spoločnosť očakáva obnovenie diskusií s druhou stranou o podmienkach palubného personálu,“ dopĺňa Icelandair. 

Zdroj: Icelandair

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech