Igor Matovič: Oddnes som jedným z Vás. Premiér potvrdil, že má koronavírus

  • Vláda bude úradovať z domu
  • Do karantény musí ísť aj Boris Kollár
16december2020_Vlada_SR_32747689
TASR/Martin Baumann
  • Vláda bude úradovať z domu
  • Do karantény musí ísť aj Boris Kollár

Igor Matovič mal pozitívny test na koronavírus. Informuje o tom portál Aktuality.sk s odvolaním sa na svoje spoľahlivé zdroje.  Denník N informuje, že jednotliví ministri Matovičovej vlády idú do preventívnej karantény. 

Informáciu neskôr potvrdil aj samotný premiér na Facebooku. „Deväť mesiacov neustále bojujem s ľuďmi, ktorí merajú mieru pandémie len množstvom zatvorených barov a huckajú tým ľudí proti opatreniam a (vlastnej) vláde … a priznávam, už nevládzem a tešil som sa aspoň na pár dní bez stresu. Teraz to vyzerá na sviatky iné. Buďte, prosím, mimoriadne opatrní …,“ prízvukuje.

Oddnes som jedným z Vás. Z Vás, o ktorých som každé ráno s napätím a strachom čakal správu v mojom mobile ešte predtým,…

Posted by Igor Matovic on Friday, December 18, 2020

Vianočné sviatky som mal stráviť ako pomocná sila v nemocnici. S cieľom poukázať na obete nášho sebectva – na chorých, mŕtvych a do úmoru unavených zdravotníkov. Teraz budú zrejme plány trochu iné. Áno, štatisticky by som to mal prežiť bez ujmy, ale ak by som mal možnosť obetovať môj život za život tisícov nevinných obetí, urobím to,“ vyjadril sa premiér.

Vláda by podľa všetkého mala pracovať z domu. Do karantény pôjde aj Boris Kollár, potvrdila to jeho hovorkyňa. Kollár po piatich dňoch karantény absolvuje test. Práve uňho sa vo štvrtok konala koaličná rada, na ktorej sa predseda parlamentu stretol s Veronikou Remišovou (Za ľudí) a Igorom Matovičom (OĽaNO) ale bez prítomnosti šéfa SaS Richarda Sulíka.

Odchod do karantény potvrdili aj ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí), minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS), minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) či šéf rezortu financií Eduard Heger (OĽaNO).

Zdroje: Aktuality.sk, DenníkN, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech