NAKA si posvieti na hákový kríž pred Úradom vlády. Jeho fotku zdieľal aj Matovič

  • NAKA vyšetruje hákový kríž zo sviečok na trávniku pred Úradom vlády, ktorý tam vytvorili protestujúci 17. novembra
  • Fotku s hákovým krížom dal na svoj Facebook aj premiér Igor Matovič
milo
TASR/Pavel Neubauer
  • NAKA vyšetruje hákový kríž zo sviečok na trávniku pred Úradom vlády, ktorý tam vytvorili protestujúci 17. novembra
  • Fotku s hákovým krížom dal na svoj Facebook aj premiér Igor Matovič

OPRAVA: V pôvodnom článku sme nesprávne uviedli, že NAKA vyšetruje facebookový status premiéra Igora Matoviča. Správne znenie správy uvádzame nižšie. Za chybu sa ospravedlňujeme.

Národná kriminálna agentúra začala trestné stíhanie vo veci prečinu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd. Dôvodom je hákový kríž vytvorený zo sviečok, ktorý na trávnik pred Úrad vlády umiestnil neznámy páchateľ.

Asistent poslanca Národnej rady SR Richarda Rašiho Martin Dorčák pre agentúru TASR uviedol, že NAKA stíha premiéra Igora Matoviča za to, že fotku s hákovým krížom zdieľal na svojom profile, píše portál Teraz.sk.

Lepší výkričník demokratickému Slovensku ani tí “slušní ľudia” spred Úradu vlády nemohli zanechať. #NovemberNámNeukradnú #HlavyHore 🇸🇰✌️

Posted by Igor Matovic on Tuesday, November 17, 2020

Premiér Igor Matovič túto fotku zdieľal na svojom profile s komentárom: „Lepší výkričník demokratickému Slovensku ani tí ‚slušní ľudia‘ spred úradu vlády nemohli zanechať.“ Fotografia vznikla v deň protivládnych protestov dňa 17. novembra 2020, zdieľaná fotka bola reakciou predsedu vlády na ne.

NAKA však nevzniesla obvinenie proti žiadnej konkrétnej osobe, predmetom vyšetrovania nie je ani samotný status. 

Aktuálne: V Bratislave sú protesty, došlo už aj na slzotvorný plyn. Ťažkoodenci zbalili poslanca ĽSNS

 

Dorčák totiž podal podnet na prokuratúru práve kvôli fotke, ktorú zdieľal aj Matovič, pričom podnet sa týkal aj autorov „diela“ pred Úradom vlády. „Zverejnením fotografie hákového kríža na sociálnej sieti na profile predsedu vlády SR, ktorý má ku dňu 18. novembra 2020 o 20.30 h. 258.528 sledovateľov, príspevok zaznamenal viac ako 10 000 reakcií, vyše 2200 komentárov a 695 zdieľaní, takže sa dá predpokladať, že tento príspevok videlo viac ako 200 000 ľudí,“ uviedol Dorčák v podaní na prokuratúru.

NAKA začala vyšetrovať neznámeho páchateľa, ktorý pred Úradom vlády hákový kríž vytvoril. NAKA teda nevyšetruje Igora Matoviča, ani jeho status.

 

Zdroj: teraz.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech