IKEA e-shop už čoskoro aj u nás

  • Už od jari budúceho roka si už budeš môcť objednať IKEA nábytok z pohodlia svojho domova.
ikea-bratislava_1_1
  • Už od jari budúceho roka si už budeš môcť objednať IKEA nábytok z pohodlia svojho domova.

Vyhýbaš sa preplneným obchodným domom a radšej si v pokoji nakúpiš online? Už od marca budúceho roka si takto budeš môcť objednať aj nábytok, bez toho, aby si musel vystrčiť päty z domu. IKEA konečne prichádza so svojim e-shopom už aj k nám.

E-shop sa začne rozbiehať na provizórnej platforme. Neskôr prejde na sofistikovanejšiu, ktorá sa zatiaľ ešte iba testuje v Anglicku. Slovensko sa tak zaradí medzi krajiny, v ktorých IKEA podniká na poli e-commerce s mottom „klikni a dovezieme“. U našich českých susedov spustila túto formu predaja už minulý rok. A naozaj už bolo načase. V uplynulom roku na jej slovenskú webstránku kliklo 3,5 milióna ľudí. Je to o pol milióna viac ako prišlo do kamennej predajne IKEA osobne.

e-news-41-5-800-600-0-ffffff

zdroj: konti.sk

IKEA je na Slovensku veľmi obľúbená a tento ťah sa na našom trhu jednoznačne oplatí. Tržby tu stúpli o desatinu na 97,6 milióna eur. Zvyšujeme tu priemer, lebo globálne tržby stúpli na 34,2 miliardy eur, čo je o 7,1%.

ikea-telium-modal

foto: ikea.com

Budúci rok bude IKEA na slovenskom trhu oslavovať štvrťstoročie. Je tu už 25 rokov a celý slovenský trh pokrýva jedinou predajňou v Bratislave pri Avione. Už nejaký čas sa povráva, že otvorí pobočku aj na východe. S najväčšou pravdepodobnosťou to budú Košice, ale budúci rok je to ešte nereálne. Zatiaľ si budú môcť ľudia z celého Slovensko objednávať nábytok cez internet, buď si ho vyzdvihnú osobne, alebo objednajú s donáškou. Cenu za dovoz do Košíc by sme radšej ale nechceli vidieť.:)

zdroj titulnej fotografie: trimo.eu

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK