Ikonický dom z obľúbeného vianočného filmu Slovákov je na predaj. Jeho cena ťa nepoteší

  • Tento týždeň sa na trh dostal rodinný dom Kevina McAllistera
  • Predávajú ho za 5,25 milióna dolárov
sám doma
Ilustračná fotografia Instagram/i_love_winnetka
  • Tento týždeň sa na trh dostal rodinný dom Kevina McAllistera
  • Predávajú ho za 5,25 milióna dolárov

Pamätáš si ikonický dom z filmu Sám doma? Ten, kde Kevin McCallister prežil vianočné dobrodružstvo plné nástrah? Teraz máš šancu si ho kúpiť. 

Tento slávny dom sa po prvýkrát za 12 rokov dostal na trh a dnes sa predáva za 5,25 milióna dolárov. Nachádza sa na predmestí Chicaga vo Winnetke v americkom Illinois a má rozlohu 850 metrov štvorcových. Postavený bol v roku 1921 a ponúka kus americkej histórie.

Vianočná klasika 

Vianoce bez Sám doma? To si snáď ani nevieme predstaviť. Od roku 1990 nás príbeh osemročného Kevina, ktorého rodina zabudne doma a on musí čeliť dvom nešikovným zlodejom, rozosmieva a hreje na duši, aj keď ho vidíme už po stýkrát. Film sa stal takým kultovým, že z Macaulaya Culkina urobil hviezdu a z domu, v ktorom sa natáčal, legendu.

Tento krásny tehlový dom v skutočnosti existuje, aj keď je dnes snáď o niečo lepšie zabezpečený pred banditmi ako vo filme. Ak si fanúšikom Sám doma, môžeš si ho pozrieť aj naživo a preniesť sa tak do vianočného dobrodružstva Kevina McCallistera.

Ako však informuje portál Today, ikonický dom je na predaj. Dom sprostredkúva realitná kancelária The Dawn McKenna Group, ktorá ho na Instagrame nazvala kúskom americkej histórie. Video z interiéru a exteriéru si môžeš pozrieť na ich stránke.

Dom prešiel kompletnou rekonštrukciou 

Skupina realitných maklérov vytvorila zábavné video, ktoré prevedie divákov po slávnom dome. Pomocou úryvkov z filmu a záberov z interiéru ukazujú, ako sa dom za 30 rokov premenil.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Dawn McKenna Group (@thedawnmckennagroup)

Aj keď exteriér majestátneho gruzínskeho sídla vyzerá rovnako impozantne ako vo filme z roku 1990, interiér prešiel kompletnou rekonštrukciou v duchu moderného luxusu. Video ukazuje priestranné izby, elegantné kúpeľne a moderné vybavenie, ktoré z domu robí naozajstný domov snov.

Realitní agenti prezrádzajú, že v rámci rekonštrukcie domu Kevina McCallistera prešli vnútorné steny radikálnymi zmenami. Kedysi rozčlenené miestnosti boli zbúrané a nahradené obrovskými otvorenými priestormi, čím sa dom stal oveľa priestrannejším a vzdušnejším.

Tmavá a tapetovaná kuchyňa rodiny McAllisterovcov sa premenila na modernú gurmánsku kuchyňu s dvoma ostrovčekmi. Nové spotrebiče a elegantný dizajn z nej robia ideálne miesto na varenie a stolovanie s rodinou a priateľmi. 

Okrem rekonštrukcie interiéru sa dom Kevina McCallistera môže pochváliť aj množstvom luxusných doplnkov, ktoré spĺňajú požiadavky aj tých najnáročnejších kupujúcich. Medzi tieto doplnky patrí: priestranná slnečná miestnosť, veľké športové ihrisko v suteréne, plne vybavená telocvičňa a nechýba ani najmodernejšie kino.

Dom má vyše sto rokov 

Dom v meste Winnetka v štáte Illinois bol postavený v roku 1921. V tom čase ho obývali John a Cynthia Abendshienovci, ktorí ho kúpili len krátko predtým, ako ich oslovila produkčná spoločnosť s ponukou premeniť ho na filmovú lokáciu.

Režisér Chris Columbus si spomína, že nájsť dom, ktorý by zodpovedal jeho vízii, nebolo jednoduché: „Potrebovali sme dom, ktorý by bol vhodný pre kaskadérske kúsky, ale zároveň by mal vizuálny šarm a pôsobil by útulne, no zároveň aj trochu hrozivo. Taký dom, v ktorom by sa dieťa cítilo komfortne aj samo. Zároveň som chcel, aby mal nadčasovú atmosféru,“ povedal režisér pre Fancypanthshomes.com

Abendshienovci súhlasili s prenájmom domu a ten sa tak stal dejiskom nezabudnuteľných vianočných dobrodružstiev Kevina McCallistera. 

Zdroje: Today , Fancypanthshomes.com.

Najnovšie videá

Trendové videá