Infektológ Sabaka: Protestujúcich zmanipulovali a oklamali. Tretia vlna bude silná, hrozí, že to nezvládneme

  • V uliciach sa protestovalo, tempo očkovania sa spomaľuje. Slovensko po lete čaká ťažké obdobie
  • Falošní odborníci podľa infektológa Petra Sabaku zmanipulovali a zapredali zdravie ľudí
protesty demonštrácie NR SR
TASR/Dano Veselský
  • V uliciach sa protestovalo, tempo očkovania sa spomaľuje. Slovensko po lete čaká ťažké obdobie
  • Falošní odborníci podľa infektológa Petra Sabaku zmanipulovali a zapredali zdravie ľudí

Počas ostatných dvoch dní sa pred parlamentom stretli odporcovia očkovania a výhod, ktoré by mohli očkovaní mať. Stovky ľudí pred NR SR strávili víkend a niektorí z nich sa nepredviedli práve v pozitívnom svetle. Pri protestoch vzniklo niekoľko konfliktov, ktoré musela riešiť polícia.

Nakoniec však čiastočne dosiahli svoje a nová legislatívna úprava očkovaných nebude zvýhodňovať tak, ako to pôvodne požadoval minister zdravotníctva. Protest však má pokračovať aj ďalšie dni, protestujúci hovoria o „korona fašizme“, Sorosovi, čipoch, 5G, pandémiu označujú za podvod a sú proti testom aj očkovaniu.

Peter Sabaka, lekár pracujúci na infekčnej klinike UNB, hovorí, že protestujúci sa stali obeťou ľudí, ktorí ich zneužili. „Slovensko nie je pár stovák pomýlených zmanipulovaných ľudí pred parlamentom. Aj tí sa iba stali bábkami a obeťami pár bezcharakterných chrapúňov bez chrbtovej kosti a svedomia, ktorí sú ochotní vymeniť ľudské životy a utrpenie za pár rokov na slobode a miesta pri koryte,“ napísal na Facebooku Sabaka. Podľa neho majú na celej situácii zásluhu aj falošní odborníci, ktorí zdravie ľudí vymenili za 5 minút slávy na sociálnych sieťach.

Slovensko nie je pár stovák pomýlených zmanipulovaných ľudí pred parlamentom. Aj aj tí sa iba stali bábkami a obeťami…

Posted by Peter Sabaka on Saturday, July 24, 2021

Sabaka dúfa, že Slováci sú poväčšine rozumní ľudia a že práve vďaka nim nebudeme počas tretej vlny krajinou s najhoršími číslami v rámci EÚ. „Hoci máme na to zatiaľ slušne našliapnuté,“ tvrdí Sabaka.

Čaká nás ťažké obdobie

Podľa neho je potrebné vysvetľovať výhody očkovania a brať ohľad aj na deltu, ktorá sa k nám nezadržateľne blíži. „Delta zabíja rovnako, ak nie viac ako korona čo sme tu mali v zime. Na začiatku sa môže podobať na prechladnutie, ale po týždni môže prerásť do zlyhania pľúc,“ varuje. Podľa neho tu vírus bude ešte dlho a treba sa s tým zmieriť. „Každý jeden sa s ním skôr či neskôr stretne. Ide len o to, či bude imúnny, alebo nie,“ vysvetľuje.

Tí, ktorí tvrdia, že očkovanie nefunguje, podľa neho klamú. „Očkovanie chráni aj proti delte. Na 88% pred chorobou, na 96% pred ťažkým priebehom a na 99% pred smrťou. Nenechajte sa oklamať tými, čo vravia že nefungujú, lebo v UK alebo Izraeli končia v nemocnici rovnako aj očkovaní. Je to jednoduchý matematický „trik“ a ukážte, že ste múdrejší a neskočte im na to,“ píše lekár Sabaka.

Dáš sa zaočkovať proti COVID-19?

Podľa neho je očkovanie bezpečné a aj prípadné vedľajšie účinky sú nič oproti tomu, čo sa môže človeku stať, keď bude mať ťažký priebeh koronavírusu. „Neskoré následky“ sú blud a žiaden odborník čo rozumie vakcínam a úmyselne neklame na ne neverí,“ píše na záver statusu Sabaka.

Zdroj: FB/PeterSabaka

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech