Influenceri sa navzájom „hecujú“, kto z nich vyzbiera v prírode viac odpadkov. Tisíce ľudí sa pridali

  • Známi slovenskí influenceri chcú svoj vplyv na sociálnych sieťach využiť pre dobrú vec
  • Pomáhajú zbierať aj triediť odpad a vyzývajú k tomu mladých ľudí
vezmi si ma
Vezmi si ma!
  • Známi slovenskí influenceri chcú svoj vplyv na sociálnych sieťach využiť pre dobrú vec
  • Pomáhajú zbierať aj triediť odpad a vyzývajú k tomu mladých ľudí

Neseď doma a pomôž. Ak navyše dovolenkuješ doma, ruku k dobrému dielu priložíš ešte o niečo jednoduchšie. 

Dvaja známi travel blogeri Milan Bez Mapy a Andrea Zahurancová vyzývajú verejnosť, aby sa pridali do ich tímov a pomohli im zbierať voľne pohodené odpadky v prírode.

Nápad na netradičný „battle“ prináša organizácia zodpovednosti výrobcov ENVI – PAK v rámci svojej kampane Vezmi si ma!, ktorou upozorňuje na boj proti znečisteniu životného prostredia. 

Trend ešte povýšili

Zbieranie odpadkov v prírode je trend. Začalo už minulý rok, podobnou kampaňou a mnohé veľké firmy so zvučnými menami si zakladajú na tom, aby bolo o nich v rámci ekológie počuť. Influenceri majú vplyv, tí väčší aj obrovský dosah, čo znamená, že mladí ich jednoducho chcú a budú nasledovať. 

Rada by som mladých ľudí motivovala a  aj presvedčila, aby si začali prírodu vážiť a nerobili si z nej odpadkový kôš. Chcem im ukázať, že aj zbieranie odpadkov v lese môže byť cesta, ako sa k prírode začať správať zodpovednejšie,“ hovorí Zahurancová, ktorá má na svojom Instagrame viac ako 68-tisíc fanúšikov. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Andrea Zahurancova (@andreazahurancova),

Rovnakým trendom je aj ekologické cestovanie. Tie dve aktivity sa spojili a vznikol z nich nový ekologický fenomén – plovel. 

„Letná dovolenka na Slovensku a vyšší počet výletníkov môžu dať prírode poriadne zabrať. Aj prostredníctvom takýchto netradičných aktivít, do ktorých budú verejnosť zapájať Milan a Andrea, chceme motivovať ľudí, aby neboli k prírode ľahostajní,“ vysvetľuje Katarína Kretter, riaditeľka pre marketing a komunikáciu zo spoločnosti ENVI – PAK a dopĺňa, že úplne stačí, ak si so sebou na prechádzku do prírody vezmeš odpadkové vrecko a rukavice. Dôležité je, aby si všetko, čo nazbieraš, so sebou odniesol domov. Respektívne k najbližšiemu odpadkovému košu. 

Ideálne bude, ak nazbieraný odpad navyše roztriediš. 

Nezávislá iniciatíva zbierania odpadkov sa zrodila v rámci komunity okolo Michala Saba, Patry Bene a ENVI-PAKu. V rámci podcastu The Big Waste Talk, kam si prizýval známych hostí, ktorí majú k ekológii blízko, rozobrali témy, nielen o odpadkoch pohodených na zemi, ale aj týkajúcich sa prebytočného textilu, či fenomén tzv. ekológov, ktorých z mesiaca na mesiac pribúda. Ten už však ostal celý v Michalovej réžii, rozoberal širšie témy a natiahol sa do niekoľkých hodnotných častí. 

Tu sa rozprával napríklad s Viktorom Vinczem. Ten je totiž príkladom známej tváre, ktorá ekologicky žije a zároveň na základe overených faktov vysvetľuje iným, prečo je dobré takouto cestou ísť.

Influencerský duel

Travel bloger Milan Bez Mapy a cestovateľka Andrea Zahurancová vstupujú do štvormesačného duelu, počas ktorého sa budú vzájomne „hecovať“, ktorý z nich vyzbiera viac odpadkov. Nebudú však na to sami. Obaja budú svoju výzvu ďalej adresovať svojim fanúšikom. Cieľom je, aby sa k obom pridalo čo najviac ľudí, a tak spoločnými silami porazili toho druhého.

„Celý proces je veľmi jednoduchý. Stačí, ak zverejníte fotografiu so svojím úlovkom – vyzbieraným odpadom na Instagrame a označíte ju #vezmisimaandrea alebo #vezmisimamilan. Podľa toho, komu viac fandíte,“ objasňuje ďalej Katarína Kretter.

Milan s Andreou budú vyzývať ľudí, aby išli zbierať odpadky.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Milan Bez Mapy (@milan_bezmapy),

V príspevkoch motivujú ľudí, aby zbierali odpadky za ich tím a aby spoločne porazili toho druhého. Ľudia budú na sociálnych sieťach zdieľať fotografie s vyzbieranými odpadkami a heštegom #vezmisimaandrea alebo #vezmisimamilan. Na konci každej výzvy bude v každom tíme odmenený najzaujímavejší príspevok.

Každý mesiac bude vyhlásená nová výzva. Tá prvá bola vyhlásená v pondelok 6. júla. Jej cieľom je, aby sa na oboch stranách zapojilo do čistenia prírody čo najviac ľudí. Za necelých 24 hodín zareagovalo na výzvu viac ako 2 000 ľudí, prvé lastovičky sa už zapojili aj do zbierania.

Duel medzi influencermi potrvá až do konca októbra. 

Zdroje: TS, expres.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK