Influencerka si užívala roadtrip po krajine. Jej mŕtve telo našli v národnom parku, polícia stále nemá vinníka

  • Jej dokonalé zábery z ciest sledovalo až milión Američanov
  • Usmievavá blondína spolu so snúbencom cestovala po najkrajších národných parkoch a užívala si bezstarostný život
  • Po tom, čo rodičia oznámili, že je nezvestná polícia našla jej telo bez známok života
Gabby Petito
IG/Gabby Petito, IG/bizarre_design_
  • Jej dokonalé zábery z ciest sledovalo až milión Američanov
  • Usmievavá blondína spolu so snúbencom cestovala po najkrajších národných parkoch a užívala si bezstarostný život
  • Po tom, čo rodičia oznámili, že je nezvestná polícia našla jej telo bez známok života

Vyzerali, že žijú americký sen. Na prerobenej dodávke Ford Transit Gabby Petito influencerka a jej snúbenec Brian Laundrie absolvovali cestu po Spojených štátoch amerických. Dokonalé zábery z národných parkov Gabby pravidelne pridávala na svoj Instagram, kde ju sledovalo vyše milión fanúšikov. 

Americký denník The Independent zrekonštruoval roadtrip Gabby a Briana a priniesol časovú os ich výletu. Vyraziť mali 2. júla z New Yorku, kde obaja bývali. Postupne prechádzali cez miesta ako Kansas’s Monument Rocks, Colorado Springs, Národný park Great Sand Dunes, Národný park Zion a Národný park Bryce v Utahu či Národný park Canyonlands. Svoje cesty dokumentovali na sociálnych sieťach alebo YouTube, kde prevažne Brian pridával dychberúce videá z ich cesty. 

Sen každého influencera?

Na postoch na Instagrame sa javili ako dokonalý pár. Podľa New York Times si Gabby na cestu nasporila prácou vo farmaceutickej spoločnosti. S priateľom sa stretla na strednej škole a potom ako ju požiadal o ruku si spolu naplánovali štvormesačnú cestu po Spojených štátoch. 

Podľa jej Instagramu medzi najväčšie záľuby okrem cestovania patrilo umenie, jóga a vegánstvo. V tejto tematike pridávala aj príspevky z ciest, kde možno vidieť ako si párik užíva spoločnú vegánsku večeru pri divoko tečúcej rieke, snowboardujú na pieskových dunách alebo kempujú v prírodných rezerváciách.

Gabby Petito si však nevyslúžila pozornosť americkej spoločnosti dokonalými zábermi na sociálnych sieťach. 11. Septembra totiž jej rodina žijúca na Floride oznámila, že ich dcéra je nezvestná. O desať dní na to boli v národnom parku nájdené ženské telesné pozostatky, ktoré polícia označila s najväčšou pravdepodobnosťou za telo Gabby Petito. 

Nie je zlato, čo sa blyští

Roadtrip Gabby a Briana už pred je zmiznutím nebol tak ideálny, ako sa mohlo javiť zo sociálnych sietí. 12. Augusta ich odstavená biela dodávka zaujala políciu. Podľa záznamu, ktorý vyhotovili muži zákona, našli Gabby pred psychickým zrútením ako sa háda s Brianom. 

Podľa záznamu je vidieť, že Gabby je viditeľné rozrušená. Policajtom opisuje, že s Brianom sa pohádala a že trpí obsesívno-kompulzívnou poruchou. Preto vraj býva niekedy veľmi nepríjemná a hašterivá. Brian popísal, že chcel, aby sa Gabby upokojila, a tak ju poslal sa poprechádzať. Následne medzi nimi vznikla škriepka a dievčina na snúbenca zaútočila. To by vysvetľovalo Brianove škrabance na krku, na ktoré ho upozornil policajt. Neskôr mal v návale emócií Gabby dokonca udrieť. Dvojicu nakoniec polícia rozdelila a odporučila im stráviť noc oddelene. 

V ten deň Gabby ešte stihla uverejniť niekoľko fotiek na Instagrame z turistiky, ktorú absolvovali v Archeskom národnom parku v Utahu. Podľa popisu výlet absolvovali ráno, čiže pred samotnou hádkou. Večer už teda mali obaja spať oddelene.

S odstupom času začali médiá a polícia spájať s prípadom nezvestnej Gabby Petito aj dvojitú vraždu dvoch manželiek. Kylen Schulte and Crystal Turner boli naposledy videné v bare Moab 13. septembra. Päť dní na to boli ich dostrieľané telá nájdené v kempe neďaleko pohoria La Sal Mountains v Utahu. Dokopy mali obec až 18 strelných rán.

Ich telá našla kamarátka Cindy Sue Hunter, ktorá neskôr pre Fox News povedala, že okolo kempu sa potuloval divný chlap, ktorý prišiel viacerým strašidelný. 

Kto je vrah?

Prečo je však tento prípad dvojitej vraždy spojený s Gabby Pettito a jej snúbencom? Ešte predtým ako ich odstavila polícia na ceste, sa totiž hádali aj v bare Moab, kde Kylen pracovala. Svedok z baru zavolal na pár políciu, ktorá ich neskôr našla na ceste pri ich dodávke. Kylen bola naposledy videná živá deň na to, keď odchádzala z práce. 

Ten večer, kedy pravdepodobne došlo k vražde, spal párik kvôli hádke stále oddelene. Gabby ostala spať v dodávke a Brian si rezervoval hotel. O to, či išlo o zhodu okolností alebo bola vražda priamo spojená s neskoršou smrťou Gabby, polícia stále prešetruje. Miestni však dodávajú, že sú malá komunita a o takýto brutálny čin sa tam odohral prvýkrát. 

Posledné informácie o Gabby pochádzajú z 22. augusta keď sa s Brianom ubytovala v hoteli, píše The Indipendent. Dva dni na to mala s matkou videohovor, kde jej oznámila, že sa presúvajú do Utahu. To bolo naposledy, kedy ju niekto videl živú. Pár dní na to si síce ešte s matkou mala vymieňať správy, rodičia Gabby však spochybňujú, že ich by ich v skutočnosti písala ich dcéra. Dôvodom malo byť napríklad to, že Gabby v správach svojho starého otca oslovovala Stan, čo nikdy predtým nerobila. 

Matke prichádzali správy o tom, že Gabby sa nachádza v Tetone vo Wyomingu. Posledný príspevok na Instagram pridala 26. septembra s popisom Happy Halloween. 30. augusta prišla rodičom posledná správa z Gabbinho telefónu.

Kempovanie v divočine a záhadná dodávka

Neskôr ako Gabby bol videný Brian. 29. augusta totiž stopoval na v štáte Wyoming. Američanka, ktorá ho vyzdvihla si neskôr o tejto skúsenosti nahrala videá na TikTok. Brian mal so sebou turistický ruksak a páru tvrdil, že niekoľko dní kempoval uprostred ničoho v Tetonskom národnom parku. Ešte predtým ako nastúpil do auta ponúkol páru 200 dolár za to aby ho zviezli, informovalo CNN.

Podľa ženy, ktorá neskôr vypovedala na polícii, však bol Brian čistý a vôbec nesmrdel, čo sa trocha odporovalo s tým, že by spal niekoľko dní v divočine. Po polhodinovej ceste Brian vystúpil. To bola posledná zmienka o tom, že by ho niekto cudzí videl.

Polícia neskôr zistila, že Brian sa vrátil do domu svojich rodičov spolu s bielou dodávkou, avšak bez Gabby. Potom, čo sa dievča niekoľko dní neozývala rodičom, napísali aj rodičom Briana, avšak ostali bez odozvy. 

Najhoršie obavy sa naplnili

11. septembra tak rodičia prišli na políciu oznámiť, že Gabby je nezvestná. O dva dni na to mal zmiznúť aj Brian, avšak rodina to na polícii neohlásila. Podľa The Indipendent sa predpokladá, že zmizol s veľkým ruksakom niekde do prírodnej rezervácie. V tejto oblasti po ňom polícia vyhlásila pátranie. 

Kým polícia na Floride hľadala Briana, kolegovia z Wyomingu ohlásila, že v národnom parku našla ženské telo. Výsledky forenznej analýzy neskôr potvrdili, že išlo o telesné pozostatky Gabby Pettito. Príčinu smrti polícia zatiaľ neuverejnila. 

Na Briana bol vydaný federálny zatykač a momentálne po ňom pátra FBI. Avšak, ako CNN informuje, momentálne je stíhaný kvôli neoprávnenému používaniu debetnej karty a bankových účtov, ktoré mu nepatria. Polícia zatiaľ ešte stále vyšetruje príčiny úmrtia mladej influencerky a doteraz neprišla so žiadnym zásadným tvrdením, že za jej smrťou by mohol stáť snúbenec Brian.

Prípad, ktorý tieto dni otriasa Amerikou tak ešte stále nie je dotiahnutý dokonca. 

Zdroje: The Indipendent, CNN, The New York Time, Fox News, YouTube/USA Today, IG/Gabby Petito

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech