Prirovnávali ho k Einsteinovi. Napokon zastrelil svojho učiteľa a 29 žiakov zažilo neopísateľnú hrôzu

  • Kto je Sergej Gordejev
  • Tragédia otriasla celým Ruskom
  • Putin sa odvolal na chyby vlastných ľudí
Sergej Gordejev - mladý vrah v Rusku
TASR/ AP Vladimír Putin/ Twitter/reprofoto URook28
  • Kto je Sergej Gordejev
  • Tragédia otriasla celým Ruskom
  • Putin sa odvolal na chyby vlastných ľudí

Chcel niekoho zastreliť predtým, než zomrie. 15-ročný Sergej Gordejev otriasol ruským národom a vykonal ohavný skutok, o ktorom Rusi dovtedy čítali snáď len v zahraničných novinách – masakrálnu streľbu na pôde strednej školy.

Incident z 3. februára 2014 pripomínajúci správanie stredoškolákov v Amerike sa stal v Moskve len niekoľko dní pred začatím Zimných olympijských hier v Soči.

Presne v tom čase, keď vo svete strašilo islamské militantné hnutie, čo strach z teroristických útokov len posilňovalo, mladý Gordejev situácii nijak nepomohol. Toto je príbeh ruského vraha, ktorého choré myšlienky pripravili o život nevinných ľudí.

Pre učiteľov Einstein, pre žiakov čudák

Sergej Gordejev sa narodil 4. októbra 1998. Navštevoval školu No. 263 a mnohí ho považovali za veľmi šikovného a ambiciózneho žiaka, ktorý prechádzal len so samými jednotkami.

Bývalý spolužiak Sakhobudin Tagojev taktiež povedal, že útočníkom bol vzorový študent, ktorý v minulosti „išiel príkladom pre celú školu“. „Učitelia ho mali radi a rešpektovali ho,“ prezradil Tagojev v online rozhovore s agentúrou Reuters. Vraj inteligenciou pripomínal Einsteina.

Pre niektorých bol zase len obyčajným čudákom. Dôvodom mali byť jeho idey o živote, ktoré prezentoval aj na verejnosti. Sergej totiž veril teórii solipsizmu – existuje iba on a jeho vedomie, všetko ostatné je len ilúzia.

„Celý svet je ilúzia a nikto mi nerozumie… neberú do úvahy moje názory… Som unavený životom, ale nechcel som skončiť so samovraždou,“ cituje vrahove slová The Moscow Times.

Tretí náboj smeroval do hlavy

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Reuters, The Moscow Times, Fox News, Meduza, Novayagazeta, BBC, Murderpedia, Interfax, Top War

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá