Internáty na Mlynoch sa tento rok rekonštruovať nebudú, Univerzita Komenského proces odložila

  • Projektový návrh rekonštrukcie mal vraj niekoľko problémov
  • Rektor Univerzity Komenského revitalizáciu odložil na dobu neurčitú
  • Vyhlásené bolo aj nové verejné obstarávanie
Wikimedia (Milan Darjanin)
Wikimedia (Milan Darjanin)
  • Projektový návrh rekonštrukcie mal vraj niekoľko problémov
  • Rektor Univerzity Komenského revitalizáciu odložil na dobu neurčitú
  • Vyhlásené bolo aj nové verejné obstarávanie

Internáty na Mlynoch patria medzi najstaršie a najobývanejšie internáty v Bratislave, patriace pod Univerzitu Komenského. Aj napriek veľkému počtu študentov, ktorí sem každý rok prichádzajú, internáty už dlhšie neprešli celkovou rekonštrukciou.

Mnohí obyvatelia sa určite potešili plánom revitalizácie internátov, tie sa mali začať v lete 2019, avšak budú musieť odložiť.

Toho rozhodnutie prišlo od vedenia Univerzity po tom, čo zistilo, že sa v projektovej dokumentácii nachádzajú chyby a pravdepodobne nedošlo k dostatočnej komunikácii medzi developerom a bývalým vedením. Škola však stále tvrdí, že rekonštrukcia internátov patrí medzi jej priority. V najbližšom čase vyhlási rektor UK Marek Števček nové verejné obstarávanie na vypracovanie novej projektovej dokumentácie.

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: UK (Wikimedia Ing.Mgr. Jozef Kotulič)

„Chceme mať istotu, že rekonštrukcia internátov prebehne kvalitne, že zdroje budú vynaložené efektívne a že počas rekonštrukcie nenastanú zdržania. Nechceme dopustiť, aby sa rekonštrukcia naťahovala a naši študenti tak ostali dlhšiu dobu bez strechy nad hlavou,“ povedal rektor Univerzity Komenského v Bratislave Marek Števček.

Záleží nám na tom, aby rekonštrukcia prebehla transparentne a bez prieťahov. Preto ju radšej urobíme neskôr, ale poriadne,“ zdôraznil rektor UK.

Rektor Univerzity Komenského v tejto súvislosti odvolal riaditeľa VMĽŠ UK Róberta Gulu.  Zatiaľ nie je známy nový termín rekonštrukcie, no škola prisľúbila, že svojich študentov o ňom bude včas informovať.

Zdroj: TS

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK