Investor Tesly nalieva kapitál do výroby revolučných jetpackov, vidí v nich budúcnosť dopravy

  • Sú jetpacky budúcnosťou dopravného priemyslu?
  • Takto o pár rokov ich možno budeme na cestách vídať bežne
  • Aktuálne do nich nalieva kapitál aj jeden z investorov Tesly
106810038-1607703226523-AR_AE_SIDE_AL_2833_1
JetPack Aviation
  • Sú jetpacky budúcnosťou dopravného priemyslu?
  • Takto o pár rokov ich možno budeme na cestách vídať bežne
  • Aktuálne do nich nalieva kapitál aj jeden z investorov Tesly

Portál Futurism informoval, že úspešný investor Tim Draper investoval veľký obnos peňazí do spoločností JetPack Aviation a Gravity Industries, ktoré sa zameriavajú na vývoj a výrobu jetpackov. 

Gravity Industries

Spoločnosť Gravity Industries je napríklad preslávená tým, že vyrobila tzv. „Iron Man“ set, ktorý ti skutočne dodá niektoré vlastnosti Iron Mana. 

Ako informoval portál BBC, tento oblek už dokonca testovali aj horskí zdravotníci, vďaka čomu by sa mohla horská zdravotná služba skutočne posunúť na úplne nový level. 

Ako uviedol zakladateľ spoločnosti, Richard Browning, takýto „záchranársky Iron Man“ by bol vybavený nielen liekmi na úľavu od bolesti napríklad pri zlomeninách, ale aj defibrilátorom.

Jetpack Aviation

Gravity Industries však nie je jedinou spoločnosťou, ktorú Iron Man inšpiroval, vývojom podobného obleku sa už roky zaoberá aj druhá spoločnosť, Jetpack Aviation.

Tá sa však preslávila predovšetkým svojím vynálezom s názvom „Speeder“. Ide o nadupaný autonómny motocykel, ktorý dokáže odviezť až dve osoby, a dosahuje rýchlosť viac ako neuveriteľných 400 km/h. 

Tim Draper zacítil príležitosť

Tento miliardár je priam majstrom v oblasti investovania do rizikových kapitálov, a príležitosť na zisk dokáže vycítiť roky dopredu. Okrem Tesly napríklad investoval už aj do kryptomien či rôznych startupov, ktoré boli spravidla vždy úspešné. 

Pre CNBC sa vyjadril, že verí, že spoločnosti vyvinú nejaké praktické riešenie, vďaka ktorému bude môcť na jetpacku lietať ktokoľvek a kamkoľvek. 

Slovenskí milionári chcú investovať do elektromobilov. Majú naozaj taký veľký potenciál?

Ako dodáva: „Momentálne sme uviazli v autách, väčšie vzdialenosti si vyžadujú cestovanie lietadlom. Predstavte si ale, že jedného dňa si jednoducho nasadíte kombinézu a odletíte, kam chcete.“

Jeho vízia znie veľmi zaujímavo, nechajme sa teda prekvapiť, čo nám jeho investície do týchto spoločností v budúcnosti prinesú. 

Zdroje: futurism.com, bbc.com, cnbc.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech