„Ja nie som tvoj k*k*tko Boris.“ Minister vulgárne odbil poslankyňu Tabák, ukazujú uniknuté správy

  • Konverzácia začala s prosbou na ministra
  • Ten ju označil za hviezdu a povedal, aby si to riešila sama
Poslankyňa NR SR Romana Tabák (Sme Rodina)
Poslankyňa NR SR Romana Tabák (Sme Rodina), TASR/Martin Baumann
  • Konverzácia začala s prosbou na ministra
  • Ten ju označil za hviezdu a povedal, aby si to riešila sama

Koaličná rada sa v posledných týždňoch nezaoberala len energetickou krízou, situáciou v zdravotníctve či štátnym rozpočtom na nasledujúci rok. Minulý týždeň totiž musela riešiť vulgárne správanie sa jedného z ministrov, pre Topky to povedal človek z prostredia koalície.

Keďže Topky uviedli, že vzhľadom na citlivosť prípadu nebudú uvádzať mená dotyčných, TV Noviny napísali, o koho išlo.

Konverzácia, ktorá mala prebehnúť medzi ministrom vnútra Romanom Mikulcom a poslankyňou Romanou Tabák, začína s prosbou poslankyne na ministra vnútra SR. Tá v správe tvrdí, že ju oslovil starosta obce, ktorá sa nachádza pri hraniciach s Českou republikou, aby sa riešili problémy ohľadom migrantov. Tabák mala Mikulca požiadať, či by sa tejto situácii nemohol venovať prvotne.

Odpoveď Mikulca bola pritom viac než ostrá. Tabák mal najskôr odpísať, že je hviezda a nech si to rieši sama. Neskôr píše: „A ty sa s kým bavíš? Sa preber“. Neskôr ju mal obviniť z úplatkárstva a napísať, „ja nie som tvoj k*k*tko Boris“, dodal Mikulec. Romana Tabák mu razantne odpísala: „Nepíš mi, dvíha sa mi z teba žalúdok.“

„Je mi ľúto, že takto zareagoval. Bol to aj jeden z dôvodov, prečo som hlasovala za jeho odvolanie,“ povedala pre portál TV Noviny poslankyňa Tabák.

Ako ďalej uvádzajú, Mikulec sa mal Tabák ospravedlniť ešte predtým, než táto konverzácia unikla do médií. Keďže sa táto vulgárna a netaktná konverzácia riešila aj na koaličnej rade, predseda parlamentu Boris Kollár uviedol, že mu prekáža hlavne to, ako sa minister vnútra zachoval k žene.

Mikulec zostáva vo funkcii

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) ostáva vo funkcii. Poslanci Národnej rady (NR) SR ho vo štvrtok opäť neodvolali. Za vyslovenie nedôvery hlasovalo 71 poslancov zo 143 prítomných, proti bolo 47, zdržali sa 23, 2 nehlasovali.

Návrh na vyslovenie nedôvery Mikulcovi podal už niekoľkýkrát opozičný SMER-SD. Diskusia k návrhu na jeho odvolanie sa skončila ešte 15. novembra. Návrh predniesol predseda opozičného SMER-SD Robert Fico, vyjadril sa aj v závere diskusie. Mikulcovi vyčítal práve nezvládanie migračnej krízy, kritizoval i riadenie rezortu.

Stanovisko vlády, ktorá odmietla návrh SMER-SD, odôvodnil minister financií Igor Matovič (OĽANO). Do diskusie sa zapojil aj Mikulec. Odmietol argumenty opozície, označil ich za zavádzanie verejnosti. Migračnú vlnu podľa neho Slovensko zvláda dobre. Zopakoval potrebu ochrany vonkajších hraníc Schengenu.

Vláda Eduarda Hegera čelila množstvu škandálov

Za návrh na vyslovenie nedôvery Mikulcovi hlasovali okrem poslancov SMER-SD a väčšiny opozičných nezaradených poslancov aj viacerí poslanci SaS a Sme rodina. Z klubu SaS sa zároveň niekoľkí zdržali, odídenec z klubu SaS Martin Klus hlasoval proti. Z klubu Sme rodina odvolávanie podporili Martin Borguľa, Adriana Pčolinská, Peter Pčolinský a Romana Tabák. Návrh nepodporili poslanci OĽANO či poslanci Za ľudí Juraj Šeliga a Jana Žitňanská, ako aj Ján Mičovský (nezaradený).

Zdroje: Topky.sk, TV Noviny, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá