Ja už budem toto konzílium odborníkov ignorovať, hovorí Sulík. Podľa neho robia šialené rozhodnutia

  • Minister hospodárstva Richard Sulík sa pýta, prečo v pandemickej komisii nie sú aj ekonómovia či pedagógovia
  • Zároveň si myslí, že niektoré rozhodnutia komisie sú šialené
Richard Sulík
Startitup
  • Minister hospodárstva Richard Sulík sa pýta, prečo v pandemickej komisii nie sú aj ekonómovia či pedagógovia
  • Zároveň si myslí, že niektoré rozhodnutia komisie sú šialené

Minister hospodárstva Richard Sulík už neplánuje rešpektovať rozhodnutia pandemickej komisie. „Ja už som si interne povedal, že toto konzílium odborníkov, tento epi tím ja už jednoducho budem ignorovať. To sú ľudia, ktorí riešia len to svoje, neriešia nič iné a výsledok sú šialené rozhodnutia. Čiže za mňa hovorím stačilo,“ povedal na sociálnej sieti minister Sulík s tým, že v pandemickej komisii by mali byť podľa neho zastúpení aj ekonómovia či pedagógovia.

Sulík dlhodobo bojoval za otvorenie obchodov a jeho želanie bolo vypočuté. Už zajtra 10. decembra sa otvoria obchody, lyžiarske strediská a prevádzky, ako sú kaderníctva a manikúry. Minister hospodárstva po včerajšom stretnutí vlády skonštatoval, že nezmyselné zatváranie obchodov a likvidácia ekonomiky skončia.

„Myslím, že je viac ako načase a teší ma, že táto moja požiadavka dnes prešla,“ napísal v príspevku. Sulík zároveň nesúhlasí s povinným očkovaním. Ako uvádza SITA, tento návrh je podľa ministra nešťastným riešením, ktoré podľa neho bude do veľkej miery podnecovať ku korupcii.

V PIATOK OTVÁRAME🎉Nezmyselné zatváranie obchodov a likvidácia ekonomiky skončia. Myslím, že je viac ako načase a teší ma, že táto moja požiadavka dnes prešla.

Posted by Richard Sulik on Tuesday, December 7, 2021

Konzílium odborníkov vláde odporúčalo predĺžiť súčasný lockdown až do 16. decembra s tým, že by sa niektoré opatrenia sprísnili. Odborníci navrhovali, aby bol zavedený režim OTP vo vlakoch a na diaľkových autobusových linkách.

Zníženie mobility je podľa Konzília odborníkov najúčinnejším krátkodobým nástrojom na spomalenie šírenia ochorenia COVID-19. Navrhovali tiež sprísniť kontroly a nariadiť prácu z domu všade tam, kde je to možné.

Nové opatrenia od piatka

Opatrenia, ktoré v stredu priblížil minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský, však vyzerajú úplne inak, ako ich konzílium navrhovalo.

Už v piatok 10. decembra sa tak otvoria všetky obchody a služby starostlivosti o telo (kaderníctva, manikúry a pod.) v režime OP. Za určitých podmienok sú prístupné aj fitnescentrá, lyžiarske vleky a zjazdovky a tiež kostoly.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský po stredajšom rokovaní vlády tiež povedal, že cez Vianoce sa rodiny nebudú môcť stretávať.

Minister hospodárstva Richard Sulík chce zákaz stretávania sa rodín počas vianočných sviatkov zrušiť. Podľa neho to nie je dobré opatrenie v boji proti pandémii koronavírusu. „Úplná hlúposť. Dúfam, že to rýchlo zmeníme,“ uviedol na sociálnej sieti Sulík.

 

Zdroje: SITA, Facebook

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie