Jaguar F-Pace sa stal najkrajším autom roku 2017

  • Automobilka Jaguar s modelom F-Pace vstúpila do úplne novej kategórie. Ide o historicky prvé SUV, ktoré priniesla táto britská automobilka na trh. Zo strany značky Jaguar to bol však logický krok nasledujúci súčasný trend, keďže SUV sa celosvetovo tešia veľkej obľube.
prof
youtube.com/startitup
  • Automobilka Jaguar s modelom F-Pace vstúpila do úplne novej kategórie. Ide o historicky prvé SUV, ktoré priniesla táto britská automobilka na trh. Zo strany značky Jaguar to bol však logický krok nasledujúci súčasný trend, keďže SUV sa celosvetovo tešia veľkej obľube.

Už dlho sme pritom mali na očiach koncept tejto dlhoočakávanej novinky. Veľmi milým prekvapením bol aj fakt, že to, čo Jaguar v koncepte sľúbil, aj dodržal.

Hliníková karoséria dáva jazde iný rozmer

F-Pace určite nie je ten typ auta, ktoré stretnete v úzkych uličkách Starého Mesta v priebehu niekoľkých minút hneď desať. Jednu z najvýraznejších odlišností predstavuje bočný profil, vďaka ktorému nie je F-Pace len jedným z mnohých. Auto tak nepôsobí mohutne a vysoko, ale vyzerá skôr ako dynamické coupé tvaru kvapky.

S hliníkovou karosériou sa s autom jazdí s citeľnou ľahkosťou. Môžeš s ním skúšať čokoľvek, karoséria sa nepohne a nezavŕzga. To už bolo dokázané aj mnohými testami, v teréne aj mimo neho.

foto:youtube.com/startitup

 

Motor Ingenium drží na nízkej úrovni spotrebu paliva, aj úroveň emisií CO2

Modelový rad F-PACE ponúka niekoľko úsporných vznetových a zážihových motorov, medzi ktoré patrí aj nový radIngenium. Pokročilé technológie a celohliníková konštrukcia motorov Ingenium zaručujú ohromujúco nízku spotrebu paliva a úroveň emisií CO2.

foto:youtube.com/startitup

Motory Ingenium sú takmer o 20 kg ľahšie, úspornejšie, ale aj inteligentnejšie než ich predchodcovia. Počítačovo riadené adaptívne chladenie motora sa totiž aktivuje len vtedy, keď je to potrebné.

 

Luxusná technológia prináša bezpečnosť aj zábavu

Jaguar v ničom nezaostáva, ani čo sa týka technológií. K dispozícii budeš mať najvyspelejší informačno-zábavný systém na svete – InControl Touch Pro. Ten navrhol Jaguar  s cieľom spríjemniť každú tvoju cestu a zabezpečiť ti bezproblémové spojenie so svetom.

foto:youtube.com/startitup

Na dosah sa nachádza aj 10,2- palcová dotyková obrazovka, fungujúca na spôsob tabletu s intuitívnym ovládaním a špičkovou grafikou.

Virtuálny panel tvorí 12,3 palcový HD displej so štyrmi grafickými schémami a prehľadnou 3D navigáciou. Mnohých určite zaujme aj laserový projekčný displej, vďaka ktorému sa ti všetko potrebné premietne priamo pred očami.

foto:youtube.com/startitup

Treba taktiež povedať, že športový  nie je len celkový dizajn tejto novinky. V dnešnej dobe ide o pohodlie viac ako kedykoľvek predtým a nikomu sa nechce po vreckách nosiť ťažké kľúče, napríklad pri športe.

foto:youtube.com/startitup

S vozidlom dostaneš spolu s klasickým kľúčom aj štýlový športový náramok. Kľúče tak môžeš nechať v aute, do 30 sekúnd priložíš náramok ku znaku Jaguara na kufri vozidla a auto sa ihneď zamkne. O opustený kľúč vnútri auta sa báť nemusíš, po priložení náramku sa ihneď deaktivuje. Ide síce o detail, no tých je tu vpracovaných hneď niekoľko, a tak tvoria perfektný celok.

 

Jaguar F-Pace je oficiálne najlepším a najkrajším automobilom sveta

Model F-Pace je len druhým vozidlo, ktorému sa za 13-ročnú históriu ankety World Car Awards podarilo získať hneď dva tituly naraz. V ankete World Car Awards 2017 sa stal najlepším automobilom na svete, keďže ukoristil prestížny titul World Car of Year, ale aj titul World Car Design of the Year.

foto:youtube.com/startitup

„Zisk týchto ocenení je výsledkom talentu a skvelej práce našich tímov, ktorým sa podarilo vytvoriť najpraktickejšie športové vozidlo na svete a zároveň najrýchlejšie predávaný model značky Jaguar,“ povedal Dr. Ralf Speth, CEO spoločnosti Jaguar Land Rover.

foto:youtube.com/startitup

 

F-Pace je model, ktorý mieri priamo medzi dve triedy. Predstavuje zlatú strednú cestu, ak nechceš obrovské SUV, s ktorým sa nezmestíš do garáže alebo auto, v ktorom si nemáš kam dať nohy.

S F-Pace sa môžeš cez víkend zabaviť na off-roade a v pondelok prísť do mesta na meeting ako elegán. Ide o spojenie dynamiky, luxusu a pohodlia, ktoré ocenia aj tí najnáročnejší . F-Pace je naozaj príjemným prekvapením, ktoré porazilo súčasný stereotyp v radoch SUV.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech