Jagu­ar F-Pace sa stal najk­raj­ším autom roku 2017

Linda Cebrová / 14. mája 2017 / Auto

zdroj: youtube.com/startitup

Auto­mo­bil­ka Jagu­ar s mode­lom F-Pace vstú­pi­la do úpl­ne novej kate­gó­rie. Ide o his­to­ric­ky prvé SUV, kto­ré pri­nies­la táto brit­ská auto­mo­bil­ka na trh. Zo stra­ny znač­ky Jagu­ar to bol však logic­ký krok nasle­du­jú­ci súčas­ný trend, keď­že SUV sa celo­sve­to­vo tešia veľ­kej obľu­be.

Už dlho sme pritom mali na očiach koncept tejto dlhoočakávanej novinky. Veľmi milým prekvapením bol aj fakt, že to, čo Jaguar v koncepte sľúbil, aj dodržal.

Hliníková karoséria dáva jazde iný rozmer

F-Pace určite nie je ten typ auta, ktoré stretnete v úzkych uličkách Starého Mesta v priebehu niekoľkých minút hneď desať. Jednu z najvýraznejších odlišností predstavuje bočný profil, vďaka ktorému nie je F-Pace len jedným z mnohých. Auto tak nepôsobí mohutne a vysoko, ale vyzerá skôr ako dynamické coupé tvaru kvapky.

S hliníkovou karosériou sa s autom jazdí s citeľnou ľahkosťou. Môžeš s ním skúšať čokoľvek, karoséria sa nepohne a nezavŕzga. To už bolo dokázané aj mnohými testami, v teréne aj mimo neho.

foto:youtube.com/startitup

 

Motor Ingenium drží na nízkej úrovni spotrebu paliva, aj úroveň emisií CO2

Modelový rad F-PACE ponúka niekoľko úsporných vznetových a zážihových motorov, medzi ktoré patrí aj nový radIngenium. Pokročilé technológie a celohliníková konštrukcia motorov Ingenium zaručujú ohromujúco nízku spotrebu paliva a úroveň emisií CO2.

foto:youtube.com/startitup

Motory Ingenium sú takmer o 20 kg ľahšie, úspornejšie, ale aj inteligentnejšie než ich predchodcovia. Počítačovo riadené adaptívne chladenie motora sa totiž aktivuje len vtedy, keď je to potrebné.

 

Luxusná technológia prináša bezpečnosť aj zábavu

Jaguar v ničom nezaostáva, ani čo sa týka technológií. K dispozícii budeš mať najvyspelejší informačno-zábavný systém na svete - InControl Touch Pro. Ten navrhol Jaguar  s cieľom spríjemniť každú tvoju cestu a zabezpečiť ti bezproblémové spojenie so svetom.

foto:youtube.com/startitup

Na dosah sa nachádza aj 10,2- palcová dotyková obrazovka, fungujúca na spôsob tabletu s intuitívnym ovládaním a špičkovou grafikou.

Virtuálny panel tvorí 12,3 palcový HD displej so štyrmi grafickými schémami a prehľadnou 3D navigáciou. Mnohých určite zaujme aj laserový projekčný displej, vďaka ktorému sa ti všetko potrebné premietne priamo pred očami.

foto:youtube.com/startitup

Treba taktiež povedať, že športový  nie je len celkový dizajn tejto novinky. V dnešnej dobe ide o pohodlie viac ako kedykoľvek predtým a nikomu sa nechce po vreckách nosiť ťažké kľúče, napríklad pri športe.

foto:youtube.com/startitup

S vozidlom dostaneš spolu s klasickým kľúčom aj štýlový športový náramok. Kľúče tak môžeš nechať v aute, do 30 sekúnd priložíš náramok ku znaku Jaguara na kufri vozidla a auto sa ihneď zamkne. O opustený kľúč vnútri auta sa báť nemusíš, po priložení náramku sa ihneď deaktivuje. Ide síce o detail, no tých je tu vpracovaných hneď niekoľko, a tak tvoria perfektný celok.

 

Jaguar F-Pace je oficiálne najlepším a najkrajším automobilom sveta

Model F-Pace je len druhým vozidlo, ktorému sa za 13-ročnú históriu ankety World Car Awards podarilo získať hneď dva tituly naraz. V ankete World Car Awards 2017 sa stal najlepším automobilom na svete, keďže ukoristil prestížny titul World Car of Year, ale aj titul World Car Design of the Year.

foto:youtube.com/startitup

„Zisk týchto ocenení je výsledkom talentu a skvelej práce našich tímov, ktorým sa podarilo vytvoriť najpraktickejšie športové vozidlo na svete a zároveň najrýchlejšie predávaný model značky Jaguar,“ povedal Dr. Ralf Speth, CEO spoločnosti Jaguar Land Rover.

foto:youtube.com/startitup

 

F-Pace je model, ktorý mieri priamo medzi dve triedy. Predstavuje zlatú strednú cestu, ak nechceš obrovské SUV, s ktorým sa nezmestíš do garáže alebo auto, v ktorom si nemáš kam dať nohy.

S F-Pace sa môžeš cez víkend zabaviť na off-roade a v pondelok prísť do mesta na meeting ako elegán. Ide o spojenie dynamiky, luxusu a pohodlia, ktoré ocenia aj tí najnáročnejší . F-Pace je naozaj príjemným prekvapením, ktoré porazilo súčasný stereotyp v radoch SUV.

Pridať komentár (0)