Jamie Oliver nezúfa. Po krachu v Británii otvára reštaurácie s novým konceptom

  • Len šesť mesiacov po krachu siete reštaurácií, rozbieha známy šéfkuchár nový koncept
  • V Indonézii a v Thajsku otvára dva podniky s názvom Jamie Oliver Kitchen
  • Do konca roka 2020 plánuje otvoriť 19 ďalších
jamie oliver
Ilustračný obrázok (pixabay.com)/TASR
  • Len šesť mesiacov po krachu siete reštaurácií, rozbieha známy šéfkuchár nový koncept
  • V Indonézii a v Thajsku otvára dva podniky s názvom Jamie Oliver Kitchen
  • Do konca roka 2020 plánuje otvoriť 19 ďalších

Ako prvý o tom informoval britský denník The Guardian s dodatkom, že novú reštauračnú sieť odlišného typu, sa mu tentokrát darí otvárať po šiestich mesiacoch od krachu.

Koncept je postavený na tzv. reštauráciách strednej triedy. Šéfkuchár bez čapice, ktorý je známy po celom svete, si pravdepodobne uvedomil, že predošlý spôsob príležitostného stolovania nefungoval podľa predstáv.

Celodenné stolovanie na Bali a v Bangkoku

Jamie’s Italian sa mení na Jamies Oliver Kitchen. Lokalita však ostáva. Je ňou pláž Kuta na ostrove Bali a thajský Bangkok. Kuchyňa bude lokálna a spočívať by mala v celodennom stolovaní. Začínaš raňajkami, pokračuješ brunchom a tak sa klasicky európsky presunieš až k večernému drinku a dezertu.

zdroj: Talianska reštaurácia Jamieho Olivera, FOTO: Ilustračný obrázok (pixabay.com)

Jamie Oliver Group momentálne pôsobí na 27 svetových trhoch. Predošlých 70 reštaurácií, ktoré doteraz varili a ponúkali jedlo podľa unikátnych receptúr Jamieho Olivera, sa zúžia na 19. Tie by mali byť do konca roka 2020 v plnej prevádzke.

Keď v máji tohto roku Jamie spolu so svojím tímom zatvorili vo Veľkej Británii 25 reštaurácií, pripravil o prácu približne tisíc ľudí. O rok skôr sa však na britskom trhu uskutočnil krach veľkého množstva reštauračných konceptov. Sem spadali aj reštaurácie Jamieho Olivera.

Za viac ako 20 rokov som precestoval svet a objavil som úžasné kombinácie chutí a ovplyvnili ma skvelé veci a ľudia. Nové reštaurácie prinesú ľuďom práve tieto inšpirácie. Chcem v nich servírovať svoje najväčšie chuťovky. Či si už chceš len rýchlo zamaškrtiť, alebo si dať kompletné jedlo s rodinou či priateľmi či vypiť drink na bare, vytvorili sme pre teba nádherný priestor, kde si vychutnáš jedlo, ktoré tak milujem,“ vyjadril sa k otvoreniu nových reštaurácií samotný Jamie Oliver.

Celebritný kuchár sa snaží držať nad vodou

Jamie Oliver rozdelil britskú spoločnosť na polovicu. Na tých, ktorí ho milujú a tých, ktorí mu už neveria. Mnoho jeho konceptov sa okukalo, vypršala doba ich popularity alebo to ľudí jednoducho poriadne omrzelo.

Mnohokrát do svojho biznisu, v snahe zachrániť ho, investoval množstvo peňazí. Naposledy to nestačilo a tak skrachoval. Dnes sa taliansky koncept mení na exotickú južnú Áziu či Thajsko. V opätovnom uvedení konceptov na britský trh je tento raz striedmejší. Každopádne sa plánuje rozpiestraniť do celého sveta už na konci budúceho roka. Lakmusom bude jednoznačne zámorie.

Zdroj: theguardian.com, theindipendant.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech