Jankovská je na psychiatrii, stráži ju polícia. „Chceme ju utýrať?“ pýta sa jej právnik

  • Len zopár minút po prepustení bola Monika Jankovská opäť zadržaná
  • Jej právnik ju bráni: „Chceme ju utýrať, chceme, aby tu zomierali ľudia?“
Monika Jankovská
TASR/Ján Krošlák
  • Len zopár minút po prepustení bola Monika Jankovská opäť zadržaná
  • Jej právnik ju bráni: „Chceme ju utýrať, chceme, aby tu zomierali ľudia?“

Podľa slov právnika Moniky Jankovskej je jeho klientka absolútne zrútená. Zaplatila peňažnú záruku a bola prepustená pod veľmi prísnymi podmienkami, napriek tomu bola opätovne zadržaná, len čo vyšla z dverí nemocnice pre odsúdených v Trenčíne. „V takomto stave som ju ešte nevidel, to všetko, čo si vytrpela… Pýtam sa, na čo je dobrá táto väzba,“ hovorí pre JOJ Plus.

Na slobode len na pár minút

Jankovská mala po roku opustiť brány väznice, kde bola od minuloročnej marcovej akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) pod názvom Búrka. Do väzby bola vzatá kvôli prijímaniu úplatku a podplácaniu.

Slobodu si dlho neužila. Pred nemocnicou pre obvinených v Trenčíne, kde sa nachádzala, ju už čakali kukláči pre obvinenia v kauze trenčianskeho baru Fatima. Nachádzal sa tam aj vyšetrovateľ tejto kauzy Peter Juhás.

Monika Jankovská akúkoľvek trestnú činnosť najprv odmietala. Ešte predtým, ako sa dostala do väzby, poprela aj spojitosť s Marianom Kočnerom. Novinárom v tom čase tvrdila, že Kočnera nepozná a nekomunikovala s ním ani priamo, ani sprostredkovane. Po tom, ako začala s vyšetrovateľmi spolupracovať, komunikáciu s ním potvrdila. Naďalej však odmieta prijímanie úplatkov.

AKTUÁLNE: Jankovskú prepustili, v Trenčíne však na ňu čakajú kukláči pre kauzu Fatima

Reťazenie väzby je proti ústave

Pre televíziu JOJ Plus sa po krátkom rozhovore s Jankovskou vyjadril aj jej právnik, ktorý neskrýval rozhorčenie. „Teraz tu po roku ideme vo veci, kde už je obvinená od septembra, ju ideme zadržať a dať do väzby? Všetci vieme, prečo je moja klientka v nemocnici pre obvinených. V rámci kauzy Fatima sú takmer všetci z obvinených, až na jedného, na slobode,“ naráža na psychické zrútenie, v ktorom obvinená požila nadmerné množstvo liekov na spanie a musela byť hospitalizovaná.

„Z čoho a prečo ju teda chceme zadržať? Tú väzbu má nahradenú prísnymi opatreniami, ak by sa moja klientka pokúsila akokoľvek, kohokoľvek ovplyvniť, tak jej prepadne peňažná záruka a bude naspäť vzatá to väzby,“ pokračuje. Preventívnu a kolúznu väzbu nahradil súd v prípade Jankovskej dohľadom probačného a mediačného úradníka a prijatím peňažnej záruky vo výške 100-tisíc eur.

🔴🔴 Vyjadrenie Petra Erdősa(advokát Moniky Jankovskej).

Posted by Plus JEDEN DEŇ on Thursday, March 4, 2021

Ústavný súd SR vo všeobecnom výstupe konštatoval, že k takémuto reťazeniu väzby nemôže dochádzať, upozorňuje Jankovskej právnik. „Ona bola absolútne mimo, zrútila sa, neviem, či ma vôbec vnímala.“

Podľa názoru právnika je stále pod sedatívami, respektíve pod liečbou. „Vzhľadom na to, že som videl, v akom stave sa nachádza moja klientka, dávam na zváženie, aby ju okamžite dali opätovne vyšetriť. Idú ju eskortovať do najbližšej nemocnice. Tak, ako som ju dnes videl, ešte som ju nikdy nevidel. Ona sa psychicky úplne zrútila,“ uzatvára rozrušene.

Moniku Jankovskú mali pôvodne previezť na Národnú kriminálnu agentúru do Nitry, kde ju chceli vypočúvať pre kauzu Fatima, v ktorej je obvinená. Monika je už ale naspäť v trenčianskej nemocnici, informuje Nový Čas.

Hospitalizovať ju museli priamo na psychiatrickom oddelení, kde ju má, údajne, strážiť polícia.

Zdroje: JOJ Plus, Nový Čas

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK