Je krásna a život má nabitý akitivitami, o ktorých iní len snívajú. Jej tvár zdobí budovu v Bratislave (ROZHOVOR)

 • Slovenka Linda Gunišová oplýva krásou aj šikovnosťou
 • Aj vďaka tomu má dnes na Instagrame 18,7-tisíc sledovateľov
 • Cestuje po celom svete a môže sa pochváliť veľkoformátovým street-artom svojej podobizne na Kamennom námestí v Bratislave
 • Ako sa to všetko stalo a ktorú krajinu ti odporúča navštíviť, sa dozvieš v tomto rozhovore
 • Slovenka Linda Gunišová oplýva krásou aj šikovnosťou
 • Aj vďaka tomu má dnes na Instagrame 18,7-tisíc sledovateľov
 • Cestuje po celom svete a môže sa pochváliť veľkoformátovým street-artom svojej podobizne na Kamennom námestí v Bratislave
 • Ako sa to všetko stalo a ktorú krajinu ti odporúča navštíviť, sa dozvieš v tomto rozhovore

Ľudia kráčajúci po Kamennom námestí sa zastavujú, aby si užili pohľad na krásne dievča namaľované na stene jednej z budov. Málo z nich však vie, že sa jedná o skutočnú Slovenku a vôbec nepochádza iba z predstavivosti autora.

Jej meno je Linda Gunišová a môžeš ju poznať aj ako úspešnú cestovateľku či televíznu maskérku. Osud jej nadelil potenciál, ktorý naplno využíva.

 • Ako sa Linda stala inšpiráciou pre street-artového umelca
 • Koľko diel s jej podobizňou v Bratislave nájdeš
 • Ktorá z krajín sveta je pre ňu ako cestovateľku najpríťažlivejšia
 • Prečo sa vydala cestou profesionálneho maskérstva a čo jej to prináša

Ako sa stalo, že ste sa ocitli namaľovaná vo veľkom formáte na Kamennom námestí?

Pred veľa rokmi, možno aj 7 až 8 dozadu, som sa odfotila pri Fin Dac-ovom prvom diele, ktoré mal v Bratislave. Všimol si to na sociálnej sieti a napísal mi.

O pár rokov neskôr, keď prišiel opäť maľovať do Bratislavy, sa mi ozval a opýtal sa ma, či by som nechcela byt jeho predlohou. Samozrejme, že som neváhala ani sekundu. Odvtedy sme viac-menej v kontakte, a keďže sa teraz chystal opätovne do Bratislavy, znova ma oslovil s ponukou spolupráce.

Čo znamená, že ste ostali v kontakte?

Sme v kontakte takým tým typickým spôsobom, ako to na sociálnych sieťach býva, čiže vieme o sebe len to, čo kto postne na Instagram, navzájom si ale určite fandíme a podporujeme sa v tom, čo nás baví.

Keď vedel, že príde na Slovensko, tak mi, samozrejme, napísal. Ohľadom vízie druhého streetartového kúsku sme spolu dlho komunikovali, kým sme sa dostali ku konkrétnemu vizuálu maľby.

Keďže vás môžeme pokladať za priateľov, podarilo sa vám odhaliť, prečo Fin Dac vyhotovuje diela, na ktorých majú ženy masku na tvári?

Nikdy to neprezradil. Pokiaľ viem, tak to neodznelo v žiadnych médiách ani rozhovoroch. Robí okolo toho veľké tajnosti a neprezradil mi to ani off-record (alebo možno áno, a len zavádzam).

Pri tomto druhom diele mal opäť jasnú predstavu, ako chcel, aby som sa mu nafotila. Trošku nám trvalo zladiť sa, ale nakoniec pospájal dokopy viacero elementov z rôznych fotiek, aby dosiahol presne to, čo mal vo svojej vízii.

Pre koľko diel v Bratislave ste boli predlohou?

Pokiaľ viem, tak sú iba dve, o žiadnom inom netuším. Keďže si už veľa rokov privyrábam aj účinkovaním v reklamách a malých spotoch, tak som viac-menej zvyknutá vidieť svoju tvár na autobuse alebo bilborde. Určite nevýskam od vzrušenia vždy, keď sa vidím, ale musím priznať, že keď vás niekto ručne niekoľko dní maľuje, a ešte tak krásne, určite si to vážim oveľa viac a mám z toho radosť.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

'

Najnovšie