Je odhalená najväčšia jachta sveta. Takýto luxus nemá na svojej lodi ani Conor McGregor

  • Množstvo luxusných plavidiel je čoraz väčších a dovolenky na nich čoraz populárnejšie
  • Už čoskoro sa na moria dostane jachta, ktorá prekoná všetkých svojich predchodcov
  • Za apartmán v nej si však budeš musieť poriadne priplatiť
pjimage – 2021-11-12T092428.266
CNN
  • Množstvo luxusných plavidiel je čoraz väčších a dovolenky na nich čoraz populárnejšie
  • Už čoskoro sa na moria dostane jachta, ktorá prekoná všetkých svojich predchodcov
  • Za apartmán v nej si však budeš musieť poriadne priplatiť

O luxusných jachtách sme si tu už čo-to popísali. Dnes sa pozrieme na ďalšiu. Konkrétne ide o najväčšiu jachtu sveta a jej interiér. Jachta sa na oceány dostane až v roku 2024, no ihneď sa zaradí medzi tie najluxusnejšie. 

Tvojimi pocitmi z mojej práce si utieram svoj bohatý zadok, tvrdí McGregor a ukazuje svoju novú Lamborghini jachtu

728-stopové, teda 221-metrové vozidlo s názvom Somnio má hodnotu 600 miliónov dolárov a pochváliť sa môže luxusným interiérom, ktorý by chcel nejeden u seba doma. V jachte sa nachádza 39 apartmánov, pričom každý z nich má vlastný balkón s výhľadom na oceán. Ako uvádza portál CNN, súčasťou izieb sú postele v tvare mušlí a rozsiahle obytné priestory. 

zdroj: CNN

Ceny apartmánov sú rôzne, no najnižšia je na úrovni 11 miliónov dolárov. Najmenší apartmán má 148 metrov štvorcových, najväčší 603 metrov štvorcových a ten sa nachádza na väčšej časti hornej paluby.

Názov lode v preklade znamená snívať a počas jej navrhovania sa zasnívali aj švédske architektonické štúdiá Winch Design a Tillberg Design. Za realizáciou plavidla bude stáť nórsky lodný dizajnér a staviteľ VARD.

V prípade interiéru sa k vyššie spomenutým štúdiám pridalo aj štúdio Luttenberger Design. Zaujímavosťou je, že noví majitelia apartmánov budú po ich kúpe spolupracovať s jedným z týchto štúdií.

Spolupráca bude trvať približne 3 mesiace a jej cieľom je nájsť ideálne osvetlenie, nábytok, umelecké diela a materiály.

Eco friendly

Spoločné priestory budú taktiež ponúkať mnoho socializačných možností. Za zmienku určite stojí vínna pivnica, do ktorej sa zmestí v jednej chvíli až 10-tisíc fliaš vína. Časť priestorov bude vyčlenená aj pre degustačnú miestnosť, kino, plážový klub a viaceré reštaurácie. 

Noví majitelia apartmánov sa okrem luxusných izieb môžu tešiť aj na fitness centrum, knižnicu, interiérové a exteriérové jedálenské priestory, šatne a spoločnú obývaciu izbu. Kto bude majiteľom jednotlivých priestorov známe nie je a ani nebude. Ich identita bude totiž utajená.

zdroj: CNN

Podľa dizajnérov plavidla je ich kľúčovým zameraním udržateľnosť. jachta má byť skonštruovaná s najnovšou technológiou čistých motorov a v jej interiéri nebudú chýbať materiály a produkty, ktoré spoločne dokážu vytvoriť dizajn interiéru zodpovedný za životné prostredie so zníženým dopadom. 

zdroj: CNN

Hoci cena jednotlivých apartmánov nie je najnižšia, obyvatelia by sa mali pripraviť aj na to, že každý rok im bude účtovaný poplatok na pokrytie výdavkov, ako je napríklad údržba, opravy, palivo lode a jedlo. Celková hodnota jachty je 600 miliónov dolárov.

Zdroj: CNN

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá