Je plná luxusu, aký budeš chcieť mať doma. Známy architekt predstavil futuristickú vilu jedinú svojho druhu

  • Lazy House je vila, ktorá je jediná svojho druhu
  • Nachádza sa 2 hodiny od Bratislavy a ponúka bývanie ako z filmu
BoysPlayNice
  • Lazy House je vila, ktorá je jediná svojho druhu
  • Nachádza sa 2 hodiny od Bratislavy a ponúka bývanie ako z filmu

Petr Janda je známy architekt stojaci za štúdiom brainwork. Jednou z prác, ktorá výrazne vyčnieva z jeho portfólia, je vila s názvom Lazy House. Ako objasňuje, idea domu leží mimo jeho fyzickej podoby a je postavená zvnútra von na princípoch priestorového prepojenia s prostredím, z ktorého dom vyrastá.

Stavbami, z ktorých projekt čerpá svoje zakotvenie, sú výrazné miestne vily, situované v prostredí s nevšedným výhľadom typu „vila na útese“ či „rezidencia nad mestom“.

„V topografických podmienkach Zlína je výhľad z domu analógiou výhľadu stredomorských víl alebo losangeleských rezidencií,“ uvádza MgA. Ing. arch. Petr Janda, hlavný architekt.

Architektonické riešenie

Kompozícia domu je tvorená do svahu zapusteným soklom spodného podlažia. Na ňom je nasadený hranol hlavného obytného podlažia. Výsledná figúra domu tak z južnej strany pôsobí ako jednopodlažná. Zatrávnená zelená strecha zase vracia pozemku chýbajúcu plochu záhrady. Tá bola odobranú pôdorysom domu a je doplnená celopreskleným strešným ateliérom.

Hlavný obytný priestor domu nájdeš na ploche horného podlažia.

„Rotácia dispozície umožňuje rozmiestnenie obytných miestností po obvode tak, že si udržujú svoju vlastnú intimitu.“

zdroj: BoysPlayNice

Kompozícia domu dokonca umožňuje dosiahnuť viacgeneračné usporiadanie. Môže sa tak stať vďaka dvom hosťovským sekciám na vstupnom podlaží. Hlavné obytné podlažie sa pohľadovo prepája s nebom cez zrkadlenie. Zelená strecha s preskleným ateliérom je zase vidieť pri pohľade zhora.

„Záhrada plynule obteká dom a vytvára skryté pobytové zálivy chránené pred pohľadmi zvonku a umožňujúce panoramatické výhľady na mesto. Otvorený koncept zároveň prirodzene dosahuje pobytovú intimitu vegetačným riešením chrániacim bočné hranice pozemku.“

zdroj: BoysPlayNice

Prepracovaná dispozícia

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroj: petrjanda/brainwork

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá